Birçok farklı satış noktası ve yüzlerce değişik bebek arabası modeli bebek arabası alırken karar vermenizi zorlaştıracaktır. Bebek arabası alırken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Sizin için bu noktaların önem sırasını düşünürseniz aradığınız bebek arabasını bulmanız daha kolay olacaktır.

# Güvenlik: Bebeğinizin bebek arabasındaki güvenliği çok önemlidir. Bu nedenle alacağınız arabanın üreticisi kullandığı kumaşlarının kalitesi metal aksamının dayanıklılığı çok önemlidir. Bebek arabasının bebeği sadece belinden değil omuzlarından da kavrayacak 5 noktalı emniyet kemeri olması çok önemlidir.

# Kullanım Kolaylığı: Anne babanın bebekle tek başınayken de bebek arabasını kullanabileceği göz önünde bulundurulursa kolayca açılıp kapanabilmesi gerekmektedir. Bazı bebek arabaları üreticileri bunu dikkate alarak tek elle kapanabilecek modeller üretmektedir. Bebek arabasının kapandığında az yer kaplaması ve kolayca taşınabilmesi de kullanım kolaylığı açısından önemlidir. Bazı bebek arabası modelleri çift taraflı kullanılabilme özelliğine sahiptir. İsterseniz bebeğinizin yüzü size dönük olarak seyahat etmenizi de sağlayabilirsiniz. Bazı yeni modellerde de bebek arabasının üzerinde oto koltuğu ve taşıma koltuğu olarak da kullanılabilen bebeğinizin belli bir yaşa kadar kullanabileceği bir ünite bulunmaktadır. Bebek büyüdüğünde bu parça çıkarılabilmekte ve bebek arabası tek başına kullanılabilmektedir.

# Bebeğin Konforu: Sizin kullanım kolaylığınızın yanı sıra bebeğinizin arabadaki konforu da önemlidir. Oturma şiltesinin kalınlığı sırt dayanağının farklı seviyelere ayarlanabilmesi tentesinin kademeli olması ön tepsisinin olması da bebeğinizin konforu için dikkat edebileceğiniz faktörlerdir.