Bebeğiniz için kullanışlı ve konforlu bir bebek arabası mı arıyorsunuz? Birçok bebek arabası modeli arasından karar vermekte zorlanabilirsiniz. Ama korkmayın çünkü bebeksayfasi.com, almanız gereken bebek arabası özelliklerini paylaşıyor.

 • Yatış pozisyonu: Küçük bebeklerin ihtiyaç duyduğu sırt desteğini sadece tam yatış pozisyonuna (düz yatış pozisyonu) sahip bebek arabaları sağlayabilir. Ayarlanabilir olmayan bebek arabası ya da pusetleri ancak bebeğiniz oturmaya başladıktan sonra (yaklaşık olarak 6 aylık olduktan sonra) kullanabileceğinizi unutmayın.
 • Çift taraflı (çevrilebilir) kullanım: Bebek arabasının oturma kısmı ebeveyne bakan pozisyondan sürüş yönü pozisyonuna kolaylıkla geçirilebilmeli ve ayarlanabilir ayak dayama yerine sahip olmalıdır.
 • Tekerlekler: Bebeğinize en yüksek konforu sağlayacak olan şişme lastikleri ya da delinmeye karşı dayanıklı pvc modelleri seçin. Daha büyük tekerlekli bebek arabalarını itmesi daha konforlu ve kolayken, küçük tekerlekli bebek arabaları daha yüksek manevra kabiliyetine sahiptirler. Döner tekerleklerin ise kolayca kilitlenebilmeleri gerekmektedir. Bebek arabası birçok yüzeyde, kaldırımlarda ve merdivenlerde rahatlıkla kullanılabilmelidir.
 • Konfor: Ayarlanabilir koltuğunun dolgulu ve yan desteğe sahip olması gerekmektedir. Tutma kolları daha iyi bir kavrayış için dolgulu olmalıdır.
 • Katlanma sistemi: Katlanma sistemi bebek arabalarında en çok kullanılan özelliklerden biridir. Kolayca katlanabilen bir bebek arabasından yana tercihinizi kullanın: tek elle katlanabilen ya da tutma kollarından katlanan bir model tercih edin. Böylelikle hem yalnız başınızayken bebek arabasını taşımanız kolay olur, hem de bebeğiniz kucağınızdayken bebek arabasını rahatlıkla katlayabilirsiniz. (toplu taşıma kullanırken bebek arabasını taşımak için).
 • Ergonomi: Katlanmamış bir port bebe veya bebek arabası evinizin girişini daraltabilir. Düz bir şekilde katlanıp dikine durabilen bir bebek arabasını evde, arabada, toplu taşımada ya da kalabalık yerlerde kolaylıkla depolayabilirsiniz.
 • Ağırlık: Bebek arabasını merdivenlerden aşağı ve yukarı taşımak veya aracınıza yükleyip aracınızdan çıkarmak zor bir iştir. Bu nedenle, sağlam özelliklerinden vazgeçmeden mümkün olan en hafif bebek arabasını tercih etmelisiniz.
 • Tutma kolu: Port bebe, bebek arabası ya da pusetin tutma kollarının hem sizin hem de partneriniz boyuna uyabilmesi için ayarlanabilir olduğundan emin olun. Tutma kollarının kaymaz, konforlu ve yumuşak olması gerekir.
 • Manevra kolaylığı: Bebek arabasının dar alanlarda, geri manevra yaparken ve kaldırımlara çıkarken ne kadar kolaylıkla manevra yaptığını kontrol edin. Bebek arabasını kullanırken, bacaklarınızı bebek arabasına çarpmadan normal yürüyüş hızınızla yürüyebilmeniz gerekir.
 • Fren pedalları: Ayak pedallarının iyi bir tutuşa sahip olmaları ve açık ayakkabılarla bile kolaylıkla uygulanabilmeleri gerekir.
 • Emniyet kemeri: Emniyet kemeri rahatça ayarlanabilmeli, güvenlik çıtaları ebeveynler tarafından rahatlıkla açılabilmelidir.
 • Aksesuarlar: Seçtiğiniz ürünün bebeğinizi rüzgardan, yağmurdan ve güneşten koruyabilmesi ve geniş depolama alanı olan bir alışveriş sepetine sahip olması önemlidir. Destek yastıkları küçük bebekler için ekstra destek sağlar.

En ucuz bebek arabası modellerimizi incelemek için bumudur.com‘u mutlaka ziyaret edin.