elbise deneyen kız çocuğuEşyalar , malzemeler araç ve gereçler, bir sürü ıvır zıvır… bebek sahibi olmak ucuz bir şey değildir. Fakat en azından hepsine bir anda ihtiyacınız olmayacaktır, bu yüzden ikinci büyük kredi başvurunuzu daha sonraya saklayın ( mesela çocuğunuz koleje gittiğinde). İkinci güzel haber de TV reklamlarında ya da dergilerde gördüğünüz her şeye gerçekten ihtiyacınız olmamasıdır. Hayır, yalnızca temel ihtiyaçları almanız yeterlidir. Ve tabii birkaç şirin oyuncak.

Bununla beraber çocuğunuz için en uygun ürünü bulana kadar iyi bir araştırma yapmalısınız. Bu konuda danışacağınız en iyi kaynak arkadaşlarınızdır çünkü bebek arabası ne kadar yük taşır.Kolayca kırılır mı deneyimlerinden biliyorlardır. Eğer küçük bebeğinizin ağabeyi ya da ablası varsa iki kişilik bir bebek arabası alın, böylece her ikisini de memnun edebilirsiniz. Güzel fikir değil mi?

Bu konuda size birçok harika tavsiyemiz olacak. Tadını çıkarın!

Yiyecekler

Bebeğinizi emzirmeyi düşünüyorsanız bile bebğinizin su içmesi için biberona ihtiyacınız olacaktır. Aynı zamanda dışarı çıkmayı ve bebeğinizi büyükannesine bırakmayı düşündüğünüzde mutlaya biberon kullanacaksınız. Sonuç olarak ruh sağlığınız için biberon kullanmak zorunda kalacaksınız.

Birçok farklı biberon ve emzik seçeneği bulabilirsiniz, bu yüzden seçim yapmak kolay olmayabilir. En temel emzik çeşitleri standart, standart prematüre ve ortodontik tipte emziklerdir. Birçok bebek standart emmzik tercih eder fakat bebeğiniz sorun yaşıyor ise diğer emzikleri de deneyin.