ağlayan bebek

bebeklerin karın ağrısı nasıl geçer bebeklerin karın ağrısı için ne yapılmalı bebeklerde karın ağrısı bebeklerde gaz sancısı ağlaması bebekte aşırı ağlama bebeğin karın ağrısı yüzünden ağlaması bebeklerde kolik kolik bebek ağlaması


Eşim ve ben bebeğimiz üç haftalık olduğundan beri birlikte akşam yemeği yiyemedik. Bebeğimiz akşamları saatlerce ağlarken sırayla bebeği evin içinde dolaştırıyoruz ve ancak ayak üstü atıştırabiliyoruz.

Kolikli bir bebeğin anne-babası için dört başı marnur bir yemek bile atıştırmaya dönüşür çünkü bebeğin çığlıkları arasında hızlı hızlı mideye indirilir. Doktorunuzun koliğin geçeceği yönündeki tesellileri de bir işe yaramaz. Her beş bebekten birinin öğleden sonra geç saatlerde başlayan ve gece yatma zamanına kadar süren ağlama krizlerine tutuldukları biliniyor. Kolik ağlaması normal ağlamadan farklıdır ve bebek sakinleştirilemeden saatlerce ağlar; nadiren ağlama 24 saat boyunca sürer.

Genellikle kolik ağlaması her gün tekrarlar, bazen bir gece ara verdiği görülür. Klasik anlamda koliği olan bir bebek dizlerini yukarı doğru çeker, yumruklarını sıkar ve hareketleri artar. Gözlerini yumabilir veya sonuna kadar açabilir, alnı kırışır, hatta kısa bir süre nefesini tutar. Bağırsak hareketleri hızlanır ve gaz çıkarır. Beslenme ve uyku düzeni ağlamayla bozulur; bebek huzursuzlaşır. Meme aranan bir bebek emmeye başladıktan kısa bir süre sonra ağlayarak emmeyi bırakabilir veya tam uykuya dalmışken birkaç dakika sonra uyanarak ağlamaya devam edebilir. Her bebekte ki kolik nöbetleri farklıdır ve her anne-babanın tutumu değişiklik gösterebilir.