Ağlayan bebeği sakinleştirmek ağlayan bebeği susturmak bebeklerde ağlama bebek ağlamasıyla başa çıkmanın yolları 1 aylık 1 aylık bebek 1 aylık bebeklerde ağlama 1 aylık bebeklerin ağlamasıyla başa çıkmak


Bebeğin ağlaması konusunda bir ilaç, bitkisel kür veya tedavi biçimi yoktur hatta bunlar olayı daha da kötüleştirebilir. Ama anne-babaların bebeklerinin ağlaması konusunda yapabilecekleri birkaç şey vardır;  her zaman işe yaramayabilir, bazısı hiçbır zaman işe yaramaz bazen de hiçbiri işe yaramaz ama tümünüde denemeye değer:

Ağlamasını önlemeye çalışın. Bebeklerin annenin sırtında veya göğsünde taşındığı toplumlarda sağlıklı bebeklerde uzun süren ağlamalar görülmemektedir. Son bir Amerikan çalışmasında, en az üç saat süreyle kucakta veya taşıyıcıda taşınan bebeklerin daha az süreyle böyle taşınanlara kıyasla daha az ağlarlıkları görüldü. Bu şekilde taşınmak bebeğin anneye fiziksel yakınlığını sağlar ve haz duymasına yol açar (rahimde olduğu gibi) , annenin de bebeğin ihtiyaçlarına daha duyarlı hale gelmesine yardımcı olur.

Bebeğinize karşılık verin. Ağlamak, ürkütücü ve geniş olan çevresini kontrol etmek için bebeğinizin elindeki tek silahtır: “Ne zaman ağlasam birisi benimle ilgilenir” Eğer düzenli olarak bebeğinizin ağlamasını karşılıksız bırakırsanız bebeğiniz yalnızca kendini güçsüz hissetmekle kalmaz, aynı zamanda da önemsiz olduğu hissine kapılır (“Ben öyle önemsizim ki ağladığım zaman kimse benimle ilgilenmiyor”) Bazen de ne yaparsanız yapın bebeğinizin ağlamasını durduramadığınızı düşünseniz de düzenli olarak bebeğinizin ağlamalarına yanıt vermek onun ağlamasını azaltacaktır. Ağladıklarında anneleri hemen karşılık veren bebeklerin emekleme döneminde daha az ağladıkları saptanmıştır. Bebeğinizin birkaç dakikadan fazla ağlamasına izin verirseniz, ağlamasının şiddeti gittikçe artacak ve neden ağladığını anlamak zorlaşacaktır  bebek o kadar üzülür ki başlangıçta neden ağlamaya başladığını kendi bile unutabilir.