Bebeğe mola verin. Tabii ki ağlarken bebeğinize yanıt vereceksiniz. Ancak tüm ihtiyaçları ağlamasında hiçbir değişiklik yaratmadan, karşılandıktan sonra (yedirme, gazını çıkarma, altını değiştirme, rahatlatma, vs.) bebeğe sizden uzak kalması için yatağına veya beşiğine koyarak bir mola verin. Bebeğin sizin kollarınız yerine 10-15 dakika süreyle yatağında veya beşiğinde ağlaması bir zarar vermeyecektir. Bu arada siz de başka şeylerle uğraşırsınız, uzanırsınız, bulaşıkları yıkarsınız, kek pişirirsiniz, televizyon izlersiniz veya birkaç sayfa kitap okursunuz. Bebeğiniz dinlenmiş bir anneyi perişan bir anneye tercih edecektir.

Bebeğin sesini duymamaya çalışın. Bebeğinizin ağlamasının üzerinizdeki etkisini azaltmak amacıyla kulak tıkacı takın. Sesi tamamen ortadan kaldırmayacaktır fakat azaltarak daha tahammül edilebilir düzeye getirecektir. Kulak tıkacınız takılı olduğu sürece bebekten mola vermiş sayılırsınız ve kucağınızda bebeğinizle yürümeye devam etseniz bile gevşeyebilirsiniz.

Spor yapın. Egzersiz, sizde bolca bulunan gerginliği azaltmanın en iyi yollarından biridir. Sabah erken saatlerde bebeğinizle birlikte egzersiz yapın yüzün, veya bir sağlık kulübünde spor yapın (bir kum torbası varsa yumruklayın) ya da huysuzluk yapıyorsa bebeği pusetine koyup kısa gezintilere çıkın;(hem sizi hem de bebeğinizi rahatlatacaktır.)

Yardım isteyin. Eğer doğum iznindeyseniz ya da eşiniz işine devam ederken siz evde kalıp çocuğunuzla ilgilenmeyi seçtiyseniz bebek bakımının hemen tüm yükü sizin üzerinizde demektir, eğer yardım almazsanız annelik görevinden istifa etmek isteyebilirsiniz. Yardım talepedeceğiniz ilk kişi eşiniz olmalıdır. Eğer denerlerse, çoğu baba bebeği susturma konusunda çok iyidir ancak bir kısmı ağlayan bir bebekle baş edemez. Diğer akrabalarınız yakınlarınızdaysa şanslısınız, onları da arayabilirsiniz. Birçok büyükanne yılların deneyimiyle bebekler üzerinde sihirli ellere sahiptir, ancak babalarda olduğu gibi bazıları ağlayan bir bebeğe tahammül edemez. Kız kardeşiniz veya yakın bir arkadaşınız da kurtarıcınız olabilir. Eğer kendi çocuğu da varsa deneyiminden yararlanabilirsiniz, eğer çocuksuzsa yine de bu işe neşe, heyecan ve yenilik getirecektir.