Kolik bebeklerle nasıl başa çıkılır? Kolik bebekle baş etme yöntemleri Kolik bebek nasıl sakinleştirilir? 1 aylık 1 aylık bebek 1 aylık bebeklerde ağlama 1 aylık bebeklerin kolikliğinden kurtulmak kolik bebekler


Bu bizim ilk bebeğimiz ve sürekli ağlıyor. Neyi yanlış yapıyoruz?

Rahatlayın. Bu sizin suçunuz değil. Bebekteki koliğin anne-babanın hatası sonucu ortaya çıktığı teorisi tamamen asılsızdır. Hatta her şeyi doğru yapsanız bile durum tamamen aynı olacaktır (elbette hiçbir ebeveyn her şeyi doğru yapamaz ve doğru kavramı bebekten bebeğe olduğu kadar ebeveynden ebeveyne de değişiklik gösterir) Bir sürü şeyi yanlış yapsanız bile durum daha kötü olmayacaktır (hiçbir ebeveyn her şeyi yanlış yapamaz).

Koliğin bebeğin gelişimindeki bir problemden kaynaklandığı araştırmalarla gösterilmiştir. Yapabileceğiniz en doğru şey bebeğin ağlaması konusunda mümkün olduğunca mantıklı davranmaktır. Kolikli her ebeveynin bildiği gibi bu hiç de kolay değildir fakat aşağıdaki öneriler yardımcı olabilir. Bebeğinizin ağlamasından siz sorumlu olmasanız bile sizin sakin olmanız bebeğinizinde sakinleşmesine yardımcı olabilir.

Bazen kolikli bebeğimi üç saat boyunca sallayıp ve ağlaması kesilmediğinde onu camdan atacak dereceye geliyorum. Ama tabii ki bunu yapmıyorum. Böyle bir şeyi nasıl düşünebilirim?Ben ne biçim bir anneyim?

Tamamen normal bir annesiniz. Ağlayan bir bebeği dinlemek zorunda olmak sinir bozucudur ve bebekten anlık olarak nefret edebilirsiniz. Bunu pek çok anne-baba kolayca itiraf etmese de kronik olarak ağlayan bebeklerin ebeveyni sizin hissettiğiniz gibi korkunç hislere kapılabilirler. Bu tür hislerinizin anlık olmadığını ya da bebeğinize gerçekten bir zarar verebileceğinizi düşünüyorsanız derhal yardım isteyin.