bebek ağlaması

1 aylık bebeğim çok ağlıyor ne yapabilirim bebeğim çok ağlıyor ne yapmalıyım bebeğim çok ağlıyor dua bebeğim sürekli ağlıyor ne yapmalıyım 1 aylık bebeklerde ağlama 1 aylık bebek 1 aylık bebeğim var çok ağlıyor 1 aylık bebeğin ağlaması


Eve geldikten sonra bu kadar uslu bir bebeğimiz olduğu için kendimizi kutladık. 24 saat bile geçmeden ulur gibi ağlamaya başladı.

Eğer bebekler ilk bir iki günde daha sonraki haftalarda ağlayacakları şekilde ağlasalardı çoğu anne-baba hastaneden eve gelirken yenidoğan bebeklerini yanlarına alıp almama konusunda kararsız kalırlardı. Eve gelip rahatça yerleştikten sonra bebekler gerçek yüzlerini göstermekte tereddüt etmezler. Tümü biraz ağlar ama bazıları oldukça fazla ağlar. Daha fazla bilgiyi AĞLAMA ve KOLİK sayfamızda bulabilirsiniz.

Ağlama bebeklerin tek iletişim kurma biçimleridir ve ilk bebek konuşması budur. Bebeğinizin aç mı, uykusuz mu, yalnız mı, rahatsız mı olduğunu ancak ağladığında anlarsınız. Şu anda imkansız görünse de daha sonra bebeğin farklı ağlamalarını deşifre etmeyi öğreneceksiniz. Bazı ağlamalar ise temel ihtiyaçlardan kaynaklanmaz. Her beş bebekten dördü (bazı çalışmalara göre her 10 bebekten 9’u) günde 15 dakika- 1 saat arasında nedensiz bir şekilde ağlarlar. Bu ağlamalar, kolik ağlamalarda olduğu gibi, genellikle akşamları olur. Bunun nedeni bebeğin etrafındaki koşuşturmanın bu saatlerde artması olabilir, baba eve gelir, yemek hazırlıkları başlar, yemek yemeye çalışılır, evde daha büyük çocuklar varsa onlar da ilgi beklemektedir ve bütün bu hengame bebeğin kaldırabileceğinden fazladır. Ya da gün boyunca değişik görüntüler, sesler, kokular ve çevresindeki uyaranlarla meşgul olan bir bebek ağlayarak günün yorgunluğunu atmaya çalışıyordur.