ağlayan bebeği yatıştırmak

1 aylık ağlayan bebeği yatıştırmak, 1 aylık bebek, 1 aylık bebeklerde ağlama


Ağlayan bebeği yatıştırmak için birçok yöntem vardır ve bir bebeğin yatışmasını sağlayan yöntem diğerinin ağlamasını artırabilir.Her defasında bir metodu kullanarak diğerinegeçmeden önce iyice denediğinizden eminolun yoksa siz denersiniz, denersiniz, denersiniz,bebeğiniz ağlar, ağlar, ağlar. Bir metottandiğerine geçişler yapmak veya aynı andabirden fazla metot kullanmak bebeğiniz içinfazla uyarıcı olabilir ve sıkıntısını artırabilir;ama genellikle yavaş tonda bir şeyler mınidanırkensallamayı birleştirebilirsiniz. Aşağıdakiyöntemleri deneyin:

  • Bebeği kollannızda, bebek arabasında,beşikte veya otomatik bebek salıncağında (bebekaltı haftalıktan büyükse) ritmik biçimdesallayın. Bazı bebekler hızlı saHanınayı yavaşsallanmaya tercih ederler ama çok sert biçimdesallamayın yoksa bebeğinizin boynunda yaralanmayayol açabilirsiniz. Bazı bebekleryaniara doğru salianınayı uyarıcı bulurkenyukarı aşağı doğru salianınayı sakinleştincibulabilirler. Bebeğinizin farklı sallama biçimlerinetepkisini test edin.
  • Arabayla ya da pusette bebeği gezdirin.FD A tarafından onaylanan ve yakın geçmişteicat edilen bir cihaz, siz bebeğinizi arabasındagezdirirken saatte 80-90 km hızla giden birotomobil hissi vererek, sakinleştirme efektiolarak rüzgar sesi yayınlamaktadır. Rahat uyuisimli bu ürünle yapılan çalışmalar işe yaradığınıgöstermektedir. (Bebeğinizin doktorunadanışın, Ross laboratuarıarına sipariş verebilirsiniz,1-800-NO-COLIC)
  • Bebek bir taşıyıcı içindeyken veya kollannızdaykenevin içinde gezinin. Denenmiştirve geçerlidir, yorucu olabilir ama işe yarar.
  • Bebeği kundaklayın. Bazı bebekler içinsıkıca sarmalanmak çok rahatlatıcı olabilir.
  • Bebeği kollanmza alın ve göğsünüze yastayın.Kundaklamak gibi sanlmak da birçokbebekte güven hissi uyandırır; bebeğinizi sıkıcagöğsünüze yasiayın ve kollannızı sıkıcadolayın. Sırtına hafifçe vurmak isteğe bağlıdır.
  • Sıcak bir banyo yaptınn. Ama bebeğinizbanyo yapmaktan hoşlanıyorsa; bazı bebeklersuya değer değmez çığlık atmaya başlarlar.
  • Şarkı söyleyin. Bebeğinizin hafif seslesöylenen ninnilerden mi, neşeli tekerlernelerdenmi yoksa pop müzikten mi hoşlandığımkeşfetmeye çalışın. Hafif ve tiz bir sesin miyoksa kalın ve pes bir sesin mi hoşuna gittiğiniaraştınn. Bebeğinizin beğendiği bir melodikeşfederseniz bunu tekrara tekrar söyleyebilirsiniz- çoğu bebek tekrara bayılır.
  • Ritmik sesler. Birçok bebek bir fan veya elektrikli süpürgenin sesiyle, rahim içinde duyduğu guruldamalardan teyp kaydıyla, ya da doğadaki seslerle – örneğin sahile vuran dalgalar ya da ağaçlan yalayan rüzgar sesi gibi sakinleşebilir
  • Bebeğe masaj yapın. Okşanmaktan vedakunulmaktan hoşlanan bebekler için masajsakinleştinci olabilir ancak bundan hoşlanmayanlanrahatsız edebilir. Tekniğinizi geliştirmekistiyorsanız bebek masajı kitabı edininveya basitçe bebeğinizin kollarını, sırtını, karnınıve bacaklarını nazik ve sevecen bir şekildeovun. Dokunuşunuzun gıdıklamaya yolaçacak kadar hafif olmamasma özen gösterin.Siz sırt üstü yatmışken bebeği yüzüstü üzerinizdeyatınrsanız bunu her ikiniz için de rahatlatıcıbulabilirsiniz.
  • Basınç uygulama taktiği. Bebeği kucağınızaalın ve karnının üzerine yatınn ve hafifçesırtına vurun. Bu birçok kolikli bebeğinfavori pozisyonudur ve onları en çok rahatlatanyöntemdir. Bazı bebekler dik bir şekildeomuza yaslanınayı tercih ederler ama yine kannlannabasınç uygulayıp sırtianna vurmakya da sırtlarını sıvazlamak gerekir.