Seks sırasında üstte olun

Kız çocuk sahibi olmayı mı umuyorsunuz? O zaman seks sırasında üstte olduğunuz bir pozisyonu tercih edin! Her ne kadar seks pozisyonları bebeğin cinsiyetini kesin olarak belirleyemeseler de bir ihtimal var. Kız bebek sahibi olmak istiyorsanız sekste önemli olan derinlik değil, eşinizin nereye boşaldığıdır. Eşiniz, vajinanıza en yakın noktada boşalmaya çalışmalı ki erkek kromozomu taşıyan spermlerin yumurtaya ilk olarak ulaşmaları daha zor olsun. Erkek kromozomlu spermlerin ömrü daha kısadır. Bu nedenle yumurtadan ne kadar uzakta olurlarsa, canlı kalarak yumurtaya ulaşma ihtimalleri o kadar zor olacaktır.

Misyoner pozisyonunu tercih edin

Kız bebek sahibi söz konusu olduğunda eski yöntemlere başvurmak iyidir. Unutmayın, derinlik ne kadar azsa, kadın kromozomu taşıyan spermlerin şansı o kadar çoktur.

Doğru zamanlama

Kız bebek sahibi olmak isteyen çiftler daha sık seks yapmalıdırlar ve yumurtlama gününe 2-3 gün kala da seks yapmayı bırakmalıdırlar. Bu teorinin işe yarayacağının düşünülmesinin sebebi kadın kromozomu taşıyan spermlerin 3 güne kadar yaşayabilmeleri ama erkek spermlerinin yaşayamamalarıdır. Bu nedenle, yumurtlama gerçekleştiği zaman sadece kadın spermler hayatta kalmış olurlar.

Seks sırasında orgazm olmayın

Orgazm olduktan sonra vücudunuz vajinanızın daha bazik olmasına neden olan kimyasallar salgılar ve bu kimyasallar, erkek spermlerin içinde daha rahat yaşadığı bir ortam oluştururlar. Kadın spermler ise daha asidik ortamı severler.