Yüzümüze gösterdiğimiz ilgiyi maalesef boyun ve dekolte bölgemize göstermiyoruz. Oysa, yüzle kıyaslandığında buradaki deri daha ince bir yapıya sahip. Medikal Estetik Uzmanı Dr. Mustafa Karataş, “Genç ve daha sıkı bir dekolte yaratmak mümkün” diyor ve bunun sırlarını açıklıyor…

Anti-aging işlemler ve kremlerden hep yüzümüz faydalanır, boyun ve dekolte yaşlanmaya devam eder. Yüzünüz, boynunuz ve dekolteniz arasında yıllar olmasın, doğru teknoloji ile daha genç, daha sıkı bir boyun ve dekolte yaratmak mümkün!

Dekoltenizi ihmal etmeyin!

Dr. Mustafa Karataş “Boyunla birlikte dekolte de ihmal edilmiş bir bölgedir. Öyle ki yüzde yaşlanma süreci durdurulurken, dekolte ile yüz arasında belirgin bir fark ortaya çıkar çünkü dekolte ve boyun yaşlanmaya devam eder ve yaşınızı ele veren en büyük düşmanınızdır. Dekolte üst kısmındaki ince deri, genellikle vücudun diğer bölgelerinden daha hızlı yaşlanır. Bunun en önemli sebebi, boyun ve dekolte etrafındaki dokuların hassas yapısıdır. İncelme, belirgin kırışıklıklar gibi yaşlanma belirtilerini göstermeye duyarlıdır çünkü sürekli güneş ışığına maruz kalmaktadır. Bu durum, serbest radikalleri ve kolajen düzeylerini etkiler; ciltte kırışıklık, sarkma ve katlanmalara karşı hassas olmasına neden olur. Bu problemli yüz, boyun ve dekolte bölgelerini hedefleyen “ultherapy ultrason cihazı” ile mümkün.

Ultrason ile gelen büyük yenilik

Dr. Karataş “Ultherapy, boyun ve dekolte bölgesine tazelik, genç bir görünüm verir. Normalde boyun bölgesi ağrılı bir operasyon geçirmeden gerilmesi güç bir alandır. Ultherapy gevşek deriyi kaldırıp sıkılaştırmak için ultrasonun gücünden faydalanarak, cildi canlandırmak için dermise nüfuz eder ve başka hiçbir tedavi yönteminin yapamayacağı şekilde gerginleştirir ve gençleştirir. Ultherapy özellikle yüzün alt kısımları, boyun ve dekolte bölgesindeki cildi yenileyen ultrason teknolojisinde büyük bir yeniliktir. Bu uygulamanın dışındaki taklit sistemlerle yapılan uygulamaların size, sağlığınıza ve görünümünüze zarar verebileceğini unutmalısınız ve bunlardan kesinlikle uzak durmalısınız.”