SEVİŞMEK, MUTLULUKTUR. SEVİŞMELERİ YALNIZCA ÜREME AMACINA HİZMET EDEN BASİT BİR GÖREV GİBİ GÖREN VE BÖYLE YAŞAYANLAR ÇOK AMA ÇOK ŞEY KAÇIRIYORLAR.

Cinsellikle ilgi algı toplumdan topluma ve elbette bireyden bireye değişiyor. Ve size şaşıracağınız bir bilgi; pek çok insan cinsel birlikteliğin yalnızca üremek için yaşandığını ve yaşanabileceğini sanıyor.

Dünyanın eğitim seviyesi düşük, alt sayılan sosyo-kültürel yapıdaki toplumlarında aşırı sayıda çocuk sahibi olmanın nedeni de bu; cinsel birleşmenin hazzından uzak duramayan ve üremeyi bunun engellenemez doğal sonucu sanan insanlar. Hazla henüz tanışmamış ve cinsel birlikteliğin her şeyden önce bireysel keyfi ve mutluluğu, bununla birlikte partnerle keyif ve mutluluğu amaç ve aynı zamanda sonuç edindiğini bilmeyen şanssız insanlar. Bakabileceğimiz kadar çocuk sahibi olmanın önemini bir kez daha vurguladıktan ve üreme amaçlamadığımız cinsel birlikteliklerin olmazsa olmazı doğum kontrol yöntemlerinin ‘iyi ki var’lığını hatırlattıktan sonra gelelim, üremeden bağımsız haz algısının neden böyle yanlış ve eksik yerleştiğine.

Birkaç yıl önce seanslarımdan birinde iyi eğitim almış bir kadının cinsel isteksizliğinin derindeki temelinde çocuk sahibi olmak istememesinin yattığını fark ettiğimde kısa süreli bir şaşkınlık yaşamıştım, dün gibi aklımda. Eşiyle son derece renkli ve fantezilerle dolu 6 ayı geride bırakmış, gebe kalmasıyla birlikte yatak odalarındaki aşırılıklardan uzaklaşmış ve gebeliğin son aylarında cinselliği tamamen bitirmişlerdi. Ve kadın, tek çocuk sahibi olmak istediği için doğum sonrası vajinayla penisin o arsız suç ortaklığından neredeyse tiksinir hale gelmişti. Uykusuz gecelere, bebek sesine, sorumluluğa ve yorgunluğa doyması nedeniyle erkeğine de doymuştu, öyle sanıyordu oysa yanılıyordu. Bu, beyninin ve kalbinin ona oyunu ve aklının atladığı bir satırın en önemli cümlesinden kaynaklıydı. Eğer çocuk sahibi olmayı düşünmüyorlarsa yalnızca erkeğin sarsılarak boşaldığı ve çılgınca rahatladığı, kadınınsa uyarıldığı, ıslandığı ve yer yer inlediği hafif zevk gecelerine izin vardı. Zihnindeki yanlışlığı düzelttiğimizde, onu boşanmakla tehdit eden ve başka biriyle fantezi dolu gecelerine dönmeye meyleden eşini yeniden kazandı.