Küçük bir allık, güzellik stilimizde istediğimiz tüm etkileri yakalamamıza yardımcı olabiliyor. Neden mi? Çünkü ufak bir allık dokunuşu hem görünümümüzü hem özgüvenimizi saniyeler içinde canlandırıyor.

Peki allık uygulamanın en doğru yolu ne? Cevap veriyoruz: Cilt tonuna en uygun allık rengini bulmak. Yanlış tonu uyguladığında yakalamak istediğin etkinin tam tersini yaratırsın. Doğru tonu uyguladığında ise canlı, sağlıklı ve ışıltılı bir cilde kavuşacaksın. Cilt tonuna en uygun allığı bulmak için hazırladığımız rehbere bir göz atabilirsin!

Açık cilt tonları

Açık tonlu güzel; tozpembeler, şeftali tonları ve açık mercanlar porselen cildini en doğru şekilde vurgulayacak! İşin püf noktası hafif uygulamada saklı.Çok fazla ürün uygulamak, yüzünde keskin renk geçişlerine ve doğallıktan uzaklaşmana neden olacak. Daha natürel sonuçlar için allığının cildine uygun formül olup olmadığına da dikkat et.

Buğday cilt tonları

Açık tenliler gibi, pembeler ve şeftaliler sizin de en iyi dostunuz. Ancak biraz daha koyu tonlarına yönelerek görünümünü daha da canlandırabilirsin. Koyu bir pembe hatta leylak renginin birkaç tonu etkili bir ışıltı yakalamanı sağlayacak.
İpucu: Mavi alt tonları olan allıklardan uzak dur, aksi takdirde yanakların morarmış izlenimi yaratabilirsin.

Koyu cilt tonları

Koyu kırmızı, turuncu ve kahve tonları koyu tenliler için ideal! Bu renkler, açık pembe tonlarının aksine, cildinin canlı görünmesini sağlayacak. Eğer cilt alt tonun sıcaksa fuşya, eğer soğuksa koyu turuncuya yönel. Uygulamayı elmacık kemiklerinin üzerine yaparak, canlı ve sağlıklı bir ışıltı yakala.