Aşkın mevsimselliği ile ilgili genel bir algı vardır şüphesiz… Doğayla birlikte, tüm canlılar gibi insanlarda da gözle görünür bir uyanış oluşur. Güneşin, ağaçların, çiçeklerin özellikle de kuşların çıkardığı melodinin etkisinin bu uyanışta büyük rolü var. Ama unutulmamalıdır ki aşk her mevsimde güzeldir, kışın bile…

Aşkın bir zamanı olduğunu söylememiz elbette yanlış olur. Ancak aşk denildiği zaman sanki daha çok yaz mevsimi geliyor akla. Yaz tatilleri, sahiller, seyahatler…

Oysa kışın aşık olmak da bir başka olsa gerek. Kar altında yürürken karşılaşacağınız birisi daha çok dikkatinizi çekmez mi?

Aşık olmayla kış mevsiminin ne alakası var demeyin. İnsan en çok yalnızlığını kışın hisseder. Soğuk havalarda sıcak bir el ile yürümek daha çok mutlu eder insanı. Kışın giydiğimiz kıyafetlerin de aşk konusunda bir dili olduğunu düşünüyoruz.

Günümüzde her yerde klima ve ısıtıcılar olsa da üşüdüğümüzde sarıldığımız bir sevgili ya da eş belki de en büyük mutluluk kaynağımız olacaktır.

Yazın sıcaktan dolayı sevgilimize çok sarılamasak da kışın koyun koyuna uyumanın keyfini kimse inkar edemez. Tüm bunların yanında kışın sevdiğinize sarılmak sizce de daha tutkulu değil mi?

Kar altında yürüyüşler, belki de kış tatiline çıkmak aşkınızı pekiştirmez mi? Bizce aşk kışın da çok güzel yaşanır. Eğer sevgiliniz ya da eşiniz üşengeç ve çok üşüyen biri değilse, kar yağarken kartopu bile oynayabilirsiniz.