2 aylık bebek

2 aylık bebek ile oyun 2 aylık bebek gelişimi 2 aylık bebek bakımı 2 aylık bebek oyuncakları 2 aylık bebek neler yapar 2 aylık bebekle ne oynanır 2 aylık bebek aktiviteleri 2 aylık bebeklerde tat alma


Bazı anne-babalar çok fazla çaba harcamadan bebekleriyle oyun oynama-öğrenme aktivitelerine başlarlar. Bazı bebekler de uyaranlara fazlasıyla açık olduklanndan bu aktivitelere hemen katılırlar. BebekSayfasi.Com olarak bebek gelişimine tıpkı annelerimiz gibi çok önem veriyoruz, bu yüzden annlerimize özel anne eli değmiş bebek gelişim sayfaları tasarladık; Eğer daha fazla bilgi almak isterseniz 2 AYLIK BEBEK GELİŞİMİ sayfamıza, 3, 4, 5 aylık ve sonrası bebek gelişim aşamalarını merak ediyorsanız AY AY BEBEK GELİŞİMİ sayfalarımıza bakmanızı tavsiye ederiz. Bebeğin beslenmesi gereken duyuları:

Tat duyusu: Şu anda bu duyuyu uyarmanıza gerek yoktur. Bebeğinizin tat tomurcukları sadece anne sütünü ve biberon sütünü algılar. Bebek büyüdükçe tat ve tatma bir araştırma biçimi olacak ve bebek her bulduğunu ağzına götürecektir. Ağzına götürdüğü nesne zehirli, bebeği tıkayacak veya sivri olmadığı sürece bu araştırmaya müdahale etmeyin. Koklama duyusu. Bebeğiniz etrafında değişik kokularla büyür. Anne sütü, annenin parfümü, kızarmış tavuk kokusu. Kokulara aşırı duyarlılık göstermedİğİ sürece bebeğe başka kokular da tanıtın.