açlıktan ölen bebek, bebeklerde açlık, açlıktan öldü, aç kalmak, bebeklere kurban bayramı üsdü 9 aylık, açlıktan ölen bebekler, açlıktan ölen bebek türkiye, açlıktan ölen bebek ve akbaba


Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde bir kadın, iki aylık bebeğini evde tek başına bırakarak bayram tatili için Adana’ya gitti. Günlerce evde kalan bebek açlık ve susuzluk sebebiyle öldü.

İddiaya göre olay şöyle gelişti: İlkokul öğretmeni Seçil M.D. Adana’da Çevik Kuvvet ekibinde görevli bir polis memuru ile ilişkiye girdi ve iki ay önce bir erkek bebek dünyaya getirdi. Seçil M.D., Kurban Bayramı tatili öncesi bebeğini evde yalnız bırakarak 9 günlüğüne memleketi Adana’ya gitti. Geçen cumartesi günü eve dönen Seçil M.D., beşiğinde hareketsiz yatan bebeğini Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi’ne götürdü. Ön otopside, bebeğin hastaneye getirilmeden en az 3 gün önce açlık ve susuzluğa bağlı hayatını kaybettiği belirlendi. Bebeğin cesedi, kesin ölüm sebebinin tespit edilmesi için İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Gözaltına alınan öğretmen Seçil M.D.’nin poliste, “Bebeği, karnını doyurduktan sonra evde bırakıp tatil için Adana’ya gittim. Tatil sonunda eve geldiğimde bebeğe mama yedirmeye çalıştım. Yemeyince de devlet hastanesine götürdüm. Burada öldüğünü söylediler.” şeklinde ifade verdiği öğrenildi. Emniyette işlemleri tamamlanan Seçil M.D., sevk edildiği Gölcük Adliyesi’nde nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Zanlının komşularından Necla Öztekin, “Kendisini tanımıyorum. 1-2 kez gördüm. Eve geldiğinde hemen kapıyı örtüyordu. Bayramın 1. ve 2’nci günü binada kötü koku oluşmaya başlamıştı.” dedi.