Keçi sütü mucizesi

Keçi sütünün içinde, Alzheimer ve kalp hastalıklarına karşı koruyucu özellikler olduğuna inanılıyor. Ayrıca keçi peynirinde, inek sütündekinin tam 3 katı oranında omega 3 yağ asidi bulunuyor.

Sağlıklı beslenmek

Bitki bazlı beslenmek uzun yaşamayı sağlayan şeylerden biri. Meyveler, sebzeler, baklagiller ve tam tahıllar uzun yaşayan insanların beslenmelerinin olmazsa olmazları arasındalar.

Stresten uzak durmak

Stres, yaşlanmayı hızlandıran, hastalıklara davetiye çıkartan bir şeydir. Stresten uzak durmak, kendinize rahatlamak için zaman tanımak ömrünüzü uzatır.

Eti limitlemek

Fazla et tüketmenin sağlığımız için faydalı olmadığını hepimiz artık biliyoruz. Eti, ana yemek olarak değil, küçük bir porsiyon olarak tüketmeyi tercih edin ve daima ölçülü tüketin.

Arkadaşlar ve aile

Uzun yaşayan pek çok insanın sırlarından biri, yakın arkadaşlara ve aile üyelerine sahip olmaktır. Duygusal destek insanları pozitif etkiler.

Düzenli egzersiz

Egzersiz yapmak (ağır sporlara gerek yok, yürüyüş yapmak bile yeter) uzun yaşamın anahtarlarından biridir. Yürüyüş yapmak, kas, kemik ve kalp için çok faydalıdır.

Kırmızı şarap

Ölçülü şekilde tüketilen alkolün insanlara faydası vardır. Kırmızı şarap ise, hem antioksidan değeri hem de kalbe iyi gelmesi nedeniyle en faydalı içkilerden biridir.