Derin nefes alın

Günde birkaç dakikanızı meditasyon yaparak geçirin. Stresin yeme alışkanlıklarınızı bozmasına izin vermeyin. Derin bir nefes alın ve rahatlayın.

Pozitif olun

Daima pozitif olun. Araştırmalar, pozitif tavırları sürdürmenin hedeflere çok daha kolay ulaşılmasını desteklediğini göstermektedir. İstediğiniz sürede istediğiniz kiloyu vermediyseniz üzülmeyin, şimdiye kadar başardıklarınızla gurur duyun ve pozitif düşüncelerinizi zihninizden uzaklaştırmayın.

Su için

Günde 8-12 bardak su için. Bu, şişkinlik oluşumunu önleyecek ve iştahınızı bastıracaktır. Üstelik metabolik fonksiyonlarınızın da hızlanmasını sağlar. Size bir de ipucu; suyunuzu soğuk içerseniz 70 kalori daha fazla yakarsınız.

Sebze yiyin

Sebzelerin pek çok faydaları vardır. İçlerinde bolca lif ve su barındırırlar. Üstelik az kalori içerdikleri için kilo vermenize de yardımcı olurlar.

Arkadaşlarınızdan destek alın

Kilo verme kararınızdan arkadaşlarınızı ve ailenizi de haberdar edin. Onların destekleri sizi çok daha fazla teşvik edecek ve kilo vermenizi kolaylaştıracaktır.

Spora haftada 6 gün öncelik verin

Sporunuz için, günde 1 saati mutlaka ayırın. Her gün spor yapmanın fiziksel ve zihinsel faydalarını kısa sürede farkedeceksiniz.

Kalori alımınızı kontrol edin

Bütün gün, sürekli sebze ve meyve yemek zorunda değilsiniz. Dengeli bir beslenme planı ve porsiyon kontrolü sayesinde fazla yemenin önüne geçebilir, kilo vermeye devam edebilirsiniz.