Yürüyüş yapmak

Ne hızda olursa olsun yürüyüş yapmak, stresinizin azalmasını sağlar. Ayrıca, kalbiniz ve kilonuz için de iyidir ve eklemlerinizi koşmak gibi yormaz. Her gün, 30-45 dakika arasında yürüyüş yapmaya özen gösterin.

Yoga

Son zamanlarda iyice popülerleşen yoga, stresi azaltan sporların başında gelir. Yoga, beyninize giden oksijen akışını arttırır ve serotonin seviyenizi arttırarak stresinizi azaltır.

Esneme hareketleri

Esneme hareketi yapmanın aslında etkili bir egzersiz olduğunu biliyor muydunuz? Üstelik stres seviyenizi de düşürmeye yarayan esneme hareketleri, kas ağrılarına iyi gelir ve esnekliğinizi arttırır. Ayrıca kalp atışını düşürür ve kas ağrılarının oluşumunun önüne geçer. Hangi sporu yapıyor olursanız olun öncesinde ve sonrasında mutlaka esneme hareketlerini de yapın. Duruşunuzun düzeldiğini ve performansınızın arttığını göreceksiniz.

Dans etmek

Stresle baş etmede birebir olan dans, sizi mutlu eder, mükemmel bir egzersiz çeşididir ve kaslarınızı çalıştırır.

Tai-Chi

Bir Çin meditasyonu türü olan Tai-Chi, sizi mutlu eder, stresinizi azaltır, esnekliğinizi arttırır ve yaşlanmanızı önler.

Yüzmek

Yüzmek sizi fiziksel ve zihinsel olarak rahatlaran bir egzersizdir. Suyun içinde yapıldığı için eklemlerinizi de yormayan bu spor dalı vücudunuzu sıkılaştırır, nefes alışınızı iyileştirir ve kalp atışlarınızı düşürerek stresinizi azaltır.

Pilates

Vücudunuzu tümden güçlendiren pilates, omuriliğinizin de güçlenmesini sağlar. Stresinizi azaltır, toksinleri atmanızı sağlar ve karın, popo hatta sırt kaslarınızı en kısa sürede güçlendirir.