Hepimiz bir sabah uyanıp kendimizi zayıflamış bulmak isteriz. Bir gecede kilo vermek hayal olsa da, şişkinlik olmadan güne başlamak mümkün.

Sodyum alımınızı azaltın

Vücudunuzdaki şişkinliğin sebebi öğünlerinizde fazla tuz tüketmeniz olabilir mi? Fazla tuz tüketimi vücudunuzda şişmeye ve su tutulmasına neden olur. Günde 1500 mg.’dan fazla tuz tüketmemeye çalışın. Böylece ertesi sabah şişkin uyanmazsınız.

Dans edin

Kalori yakmanın en eğlenceli yollarından biri dans etmektir. Dans ederken hem eğlenir, hem de egzersiz yapıyor gibi hissetmezsiniz. Gece, birkaç saat dans ettikten sonra sabaha daha ince uyandığınızı fark edeceksiniz.

Gece atıştırmalıklarından uzak durun

Geceleri geç saatlere kadar uyumadıysanız bir şeyler yemeden yatmak zor olabilir. Fakat düzenli beslenir ve atıştırmalık olarak meyve tüketirseniz hem canınız abur cubur çekmez, hem de kilo almazsınız. Böylece de sabaha daha zayıf ve enerjik başlarsınız.

Günlük lif ihtiyacınızı karşılayın

Sindirim sisteminizin düzenli çalışması ve şişkinlik oluşmaması için yeterince lif aldığınızdan emin olun. Günlük lif ihtiyacınızı meyvelerden, sebzelerden ve tam tahıllı gıdalardan elde edebilirsiniz.

Üzerinize oturan pijamalarla uyuyun

Üzerinize oturan pijama takımını kullanmak ince olduğunuzun farkında olmanızı sağlar. Üstelik görüntünüzde en ufak bir şişkinlik olursa fark edersiniz ve bu aşırı yemenizi engeller. Günlük hayatta da buna dikkat edin. Üzerinize bol gelen kıyafetleri giymek, kilo aldığınızı fark etmemenize neden olur.

Bol bol su için