Strese karşı

Ginseng, stres söz konusu olduğunda yardımcınız olacaktır. Asya ginsenginin daha kuvvetli olduğu bilinmektedir. Ayrıca lavanta ve papatyanın da rahatlatıcı etkisi vardır.

Depresyon

Eğer depresyondan muzdaripseniz, ilaç yerine size yardımcı olabilecek bitkiler de bulunmakta. Mesela Gotu Kola ve St. John’s Wort (kantaron) gibi. Bitkiler depresyona karşı fayda sağlamaktadırlar.

Göğüs büyütme

Doğal yöntemlerle göğüslerinizin daha büyük olmalarını sağlamanız mümkün. Çemenotu, bu konuda size yardımcı olacaktır. Bunun dışında kızılyonca, cüce palmiye ve rezene de işinize yarayabilecek diğer bitkilerdirler.

Kabızlık

Böyle bir durumda ilaç almak yerine marshmallow kökü ya da çemenotu kullanabilirsiniz.

Düzensiz siklus

Eğer adetleriniz düzensizse ve ne zaman regl olacağınızı önceden kesitremiyorsanız, bitkiler sayesinde bunu düzene oturtabilirsiniz. Kızılyonca bu konuda size yardımcı olacak yegane bitkidir. Üstelik adetlerinizi düzenleyeceği gibi adet sancınızı da ortadan kaldıracaktır. Hatta menopoz semptomlarını bile ortadan kaldırdığı bilinmektedir. Cüce palmiye ise erkekler için çok yararlı bir bitkidir ama kadınlar da adetlerini düzenlemek için kullanabilirler.

Soğuk algınlığı ve sinüs problemleri

Eğer soğuk algınlığı, alerji ya da sinüs problemleri yaşıyorsanız, sığır kuyruğu yaprağı ve hatmi kökü alın. Sığır kuyruğu bronşit, nezle, öksürük, zatürree, grip, ateş, alerjiler ve boğaz ağrısına iyi gelir. Hatmi ise boğaz ağrısı için iyidir.

Kanser

Kanser git gide daha çok insanın yaşadığı korkutucu bir hastalık. Buna karşı savaşmanın en iyi yollarından biri de bitkisel takviyeler. Mesela, biberiye, maydanoz, kekik, nane ve tere kansere karşı koruyucu özelliğe sahiplerdir.