Esneklik

Kadınların yogaya başlamalarının en net sebebi esneklik katmasıdır. Bütün yoga çeşitleri vücudunuzun farklı bölgelerini güçlendirir ve kendinizi mükemmel hissetmenizi sağlar.

Denge

Yoga, vücudunuza şekil verirken, dengenizi de iyileştirir.

Stresi alır

Eğer stresli bir yaşam sürüyorsanız yoga tam size göre! Stresi azaltan, zihninizi toparlamanızı sağlayan bu spor sayesinde endişelerinizi unutur ve rahatlarsınız.

Nefes almak

Nefese odaklanmanızı sağlayan yoga, nefesinizi de güçlendirir.

Güçlenirsiniz

Yoga, vücudunuzun kendi ağırlığı sayesinde güçlenmesini sağlar. Yağsız kas oluşumuna yardımcı olur, farkında olmadan mükemmel kaslara sahip olursunuz.

Vücudunuzla daha iyi ilişki içinde olursunuz

Yoga, vücudunuzu dinlemenizi sağlar. Nefes alışınızdan duruşunuza, vücudunuzun hareketlerinize verdiği tepkilere dikkat etmenizi sağlayan yoga, vücudunuzu sınırlarının dışında zorlamamanız gerektiğini de öğretir.

Vücudunuzun ‘’yeter’’ dediği noktada durmanız ve vücudunuzu dinlemeniz gerekir. Yoga sayesinde vücudunuzla uyum halinde olmayı öğrenirsiniz.

Sağlıklı yaşamı destekler

Her yoga seansından sonra kendinizi mutlu ve sağlıklı hissedersiniz ve bunu yaşamınızın her anına taşımaya karar verirsiniz. Yoga yapmak sadece bir saat sağlıklı olmak değil, hayatınızı sağlıklı şekilde yaşamaya yönelmek demektir.