Eşiniz, gecenin bir yarısında yataktan doğrularak erkek sesi çıkartıp size saldırsa ne yaparsınız?

Ülkemizde halk arasında “cin çarpması”, “içine cin girmiş”, “cinlenmiş” şeklinde bilinen durumlar oldukça yaygın. Kim ne derse desin yüzyıllardır cinci hocalar bu alanda halkın itibar ettiği çözüm noktası…
Kişinin normal zamanlardaki durumundan farklı olarak durumunda alışılmışın dışında değişimler olması; kendi sesinden farklı bir sesle konuşması, yüz ifadesinin değişmesi, normalde olmayacak davranışlar sergilemesi, saldırgan, küfürlü bir tavra girmesi şekilnde ortaya çıkan ve etraftaki herkese korku salan bu rahatsızlık halk arasında kişinin “içine cin girmesi” şeklinde yorumlanıyor.

Elbetteki oldukça narin, normal hayatında nezih ve zarif olan bir hanımefendinin bir gece aniden kalın bir erkek sesiyle konuşup, kocasını dövmesi ya da sokağa çıkıp üstünü başını yırtmasını gören halk korkuyla dehşete kapılırken, bu durumu ancak cinlerin insanları kontrol etmesi şeklinde anlamlandırıyor. Çoğu zaman ruh sağlığı uzmanlarından çok cinci hocalara müracaat edebiliyorlar.

CİN ZANNETTİĞİNİZ ŞEY ASLINDA…

Hipnoz ve Bilinçaltı Değişim Uzmanı Mehmet Başkak, aslında cin zannettiğimiz şeyin cin olmadığını söylüyor. Peki cin değilse nedir?

Hipnoz Uzmanı Mehmet Başkak’ın hemen herkesin merak ettiği bu ruh halleriyle ilgili değerlendirmesi şöyle:
“Ülkemizde inançlarımız gereği cinlerin varlığına inanıldığından bizim halkımız sorunu “cin çarpması”, “içine cin girmiş” şeklinde adlandırıp çözümü cinci hocanın “cin çıkartmasında” ararken, batıda; Hristiyanlık’ta “içine şeytan girmiş” şeklinde düşünüyor ve çözümü de papazların “şeytan çıkartma” ayinlerinde arıyorlar.