Tat katar

Meksikalılar’ın yaptıkları gibi kakao tozunu çorbalarınıza, salatalarınıza, değişik ve zengin bir tat almak istediğiniz her öğününüze ekleyebilirsiniz.

Havayı tazeler

Kakao müthiş kokusuyla odanıza sıcak bir hava verecek. Ocağın üzerinde bir demlik sıcak kakao kaynatın, yavaş yavaş ısınan kakao odanızın mis gibi kokmasını sağlayacak. Üstelik kendinize sıcak kakao ziyafeti çekeceksiniz.

Tatlı isteğini bastırır

Eğer sizin de canınız sürekli tatlı çekiyorsa yanınızda kakao tozu bulundurun. Canınız tatlı çektikçe bu tozu koklayın. Bunun, atıştırma ihtiyacını ve tatlı isteğini bastırdığı araştırmalarca kanıtlanmıştır.

Kakao yağı

Kakao yağı, cilt için son derece faydalıdır. Çatlak oluşumunu önler, cildinizi nemlendirir ve saçlarınıza bakım yapar.

Cildi tazeler

Antioksidan açısından zengin olan kakao cildinizin temizlenmesine ve yenilenmesine yardımcı olur. Kakao tozunu cilde yatıştırıcı etkisi olan bir maske ile karıştırın ve cildinize bu şekilde bakım yapın. Ya da, kakao tozu, yulaf, yoğurt üçlüsünü karıştırarak içine biraz da bal ekleyerek bir cilt maskesi hazırlayın ve cildinizi şımartın.

Sağlık

Kakao sağlığınız için de faydalıdır. Kakao tozunun tansiyonu düşürmeye yardımcı olduğu, kötü kolesterolü düşürdüğü ve kalp hastalıklarına yakalnma riskini azalttığı bilinmektedir.