Günlük hayatın bütün yükünü taşıyan çantalar ne kadar büyük olursa olsun içine yeterince eşya sığdırılamadığından yakınılır. Buna rağmen son senelerde trend olan çantalar daha çok clutchlar ve el çantaları gibi küçük çantalar…

Kate Moss: Style kitabının yazarı, moda uzmanı Angela Buttolph ile işbirliği yapan Logitech çantalardaki karışıklığa son vermek için, kadınlara çanta düzenleme konusunda ipuçları verdi.

Kadınların yarısından fazlası çantalarında ihtiyacı olandan daha fazla eşya taşıyor!

Logitech’in araştırmalarına göre kadınların %61’i, günlük hayatlarında ihtiyaçları olandan daha çok eşya taşıyor, %19’u ise alabileceğinden daha fazla eşya sığdırmaya çalışırken çantanın fermuarını bozuyor ya da çantasına zarar veriyor. Ayrıca % 90’ı çantadaki en önemli eşyasının telefon olduğunu belirtiyor.

Tüm bunların yanında tabletler, mp3 çalarlar, kulaklıklar ve daha birçok farklı teknoljik aletin çantalarda gitgide daha fazla yer kaplaması ile çantaların içine sığmak zorlaşıyor.

Çantanızda önemli eşyalar için küçük cepler olsun!

İçinde cep telefonu için özel olarak dikilmiş küçük bir cebi olan çantaları tercih edin. Böylelikle aceleniz olduğunda ya da cevap vermeniz gerektiğinde telefona hemen ulaşabilirsiniz.

Lekeleri göstermemesi için çoğu çantada koyu renk astar kullanılıyor. Ancak açık renkli astar eşyalarınızı daha kolay bulmanızı sağlayacağından açık renkli astara sahip olan çantaları tercih edin.

Çantanızda kulaklık, şarj kabloları vb. kablolar taşıyorsanız bunları çantanın içine gelişigüzel bırakmayın.

Kabloları sarıp, toplayın. Böylelikle çantanızdaki karışıklıktan büyük oranda kurtulmanız mümkün.