çantada mutlaka bulunması gerekenler, doğum çantasında mutlaka olması gerekenler, okul çantasında mutlaka olması gerekenler


İlaç

Eğer adet döneminiz sancılı geçiyorsa yanınızda ağrı kesicinizi bulundurmanızda fayda var. Aksi taktirde gününüz ağrıdan dolayı mahvolabilir.

Hijyenik mendiller

Hepimiz adet dönemlerinin normalden biraz daha pis geçtiğini biliyoruz. Temizlenmeniz gerekebileceği ihtimalini göz önüne alarak yanınızda kadınlar için özel hijyenik mendillerden bulundurmanızı öneririz.

Parfüm

Adet döneminde, kendinizi kötü kokuyor gibi hissedebilirsiniz. Bunu önlemek için, sabah evden çıkmadan sıktığınız parfümü çantanıza atın ve gün içinde, ihtiyacınız oldukça, sıkın.

Atıştırmalık

Adet döneminde tatlı yemekten daha çok bizi mutlu eden bir şey var mı? Ani tatlı krizlerine karşı çantanızda abur cubur bulundurmanızda fayda var.

Küçük çanta

Çantanızda pedlerinizi veya tamponlarınızı koyabileceğiniz küçük bir cep yoksa , tampon ya da ped kutusu edinebilir ya da sevdiğiniz bir küçük çantayı ped/tampon kutusu olarak kullanabilirsiniz. Bu sayede pedinizi değiştirmek için tuvalete çantanızla gitmenize de gerek kalmaz.

Leke çıkartıcı

Adet döneminde hepimizin başına gelebilecek küçük kazalar karşı çantanızda bir leke çıkartıcı bulundurabilirsiniz. Böylece en sevdiğiniz kotunuzda oluşmuş olan leke sizi gün boyu utandırmaz.

Ped/Tampon

Daima yanınızda ekstra ped/tampon bulundurun. Hatta çantanızda ped/tampon bulundurmak için adet olduğunuz günü beklemeyin. Birkaç gün önceden hazırlıklı olmakta fayda var.