Renkler hayata güzellik katan sihirli güçlerdir.

Dikkat ettiniz mi, hepimizin favori bir rengi vardır ve o rengi kullanmayı çok severiz. Çünkü sevdiğimiz rengin gücüne ihtiyacımız vardır.

Tüm renklerin bir enerjisi var. Bizler bu enerjileri doğru kullandığımızda hayatımızdaki değişiklikleri fark etmeye başlarız.

Gelin birlikte göz atalım renklerin enerjilerine ve hayatımıza kattıklarına.

Kırmızı :

Kırmızı teşvik edici bir renktir. Cesaret ve özgüven aşılar kullanan kişilere. Aktif satış yapan kişilerin giyimde kırmızıyı tercih ederlerse satışları artar. Fizyolojik olarak adrenalin salgılandığı için kalp atışlarını hızlandırır. Aşkın, sevginin, tutkunun ve cinselliğin rengi de kırmızıdır. Bu alandaki enerjinizin yükselmesini ve tutkunuzun artmasını istiyorsanız, kırmızı rengin gücünden mutlaka yararlanmalısınız.

Turuncu :

Turuncu enerji veren bir renktir. Eğer çalışıyorsanız ve enerjinizin azaldığını hissediyorsanız mutlaka giysilerinizde turuncu rengi tercih etmelisiniz. Turuncu sosyalleştirir ve espri anlayışını yükselterek bulunulan ortamda duygulara yeniden yön verir. Pozitif düşünceyi yeniden yapılandırır. Huzur, keyif ve zevk katan enerji yapısı ile sizi daha güler yüzlü, samimi ve sıcak gösterir. Ruh halinizi sıkan mekânlara gittiğinizde kullanırsanız, turuncunun olumlu etkisini hemen hissedersiniz.

Sarı :

Sarı mutluluğun rengidir. Sinirleri yatıştırır, ruh halinizi pozitife çeker. Hem umudun, hem de zekanın rengidir. Kullanan kişiye son derece hafiflik ve huzur katar. Ayrıca mütevazılık, özgüven ve esneklik kazandırır. Sarı renk zihin faaliyetlerini arttırdığı için özellikle öğrencilerin yaşadıkları mekanın duvarlarını sarıya boyamaları bu açıdan önemlidir. Çocuk odalarında, okul duvarlarında kullanılması çok olumlu sonuçlar verir.