Ev ve işi dengeleme kariyer ev işleri ev işlerini dağıtma


İşten eve döndüğünüzde kapının üzerinde asılı duran bir kronometreniz olsun ve üzerinizdeki baskıyı hafifletmek için 10 dakikaya ayarlayın. Kronometre ötene kadar hiç kimsenin sizi rahatsız etmemesi bir kural olsun. Hastalık izni alın, bazen hastalanmak sıkıcı ve tekdüze bir çalışma temposundan tek kurtuluş ve kendinizi canlandırma yoludur.Hem anne hem baba çok çalışmışlar ve yorgunlar.

Mümkünse tartışmayı bırakın ve işlerinizi bir başkasına havale edin. Ayda bir kere evi iyice temizletmek için bir temizlikçi ayarlayın, hiç kimsenin yemek hazırlaması gerekmeyecek şekilde dışarıda bir yemek organize edin ya da haftada birkaç gece çocukları erkenden yatırın.Düzenli olarak yapılması gereken işlerin listesini yapın: bulaşıklar, çamaşırlar, yemek, çöpü çıkarma ve iş bölümünün nasıl yapılacağına karar verin. Burada kilit konu hiç kimsenin karşı çıkamayacağı şekilde görevleri dağıtmaktır.

Birkaç haftada bir her şey kontrolden çıkmaya başladığında daha büyük görevleri, fatura ödenmesi, elektrik süpürgesi yapmak ya da duşu fırçalamak, atlamamak için bir sabah, akşam ya da günü bu işlere ayırın. Güzel müzikler çalın ve sıkıcı ev işlerini hafifletmek için birlikte iş yapın.