Plan yapın

Düğününüze ne kadar vakit kalmış olursa olsun, mutlaka planlı olarak ilerleyin. Planı oluştururken düğün gününüzden geriye doğru organize olmak size avantaj sağlayacaktır. Önemli ve önemsiz olanları, mutlaka sizin yapmanız gereken ve destek alabileceğiniz işleri birbirinden ayırın. Aileniz, nişanlınızın ailesi ve yakın arkadaşlarınızdan destek almaktan çekinmeyin. Bu süreçte detayları planlamak ve işleri delege etmek son derece önemlidir (planlama yaparken “Düğün için Geri Sayım Başlasın!” yazımı okumayı unutmayın).

Kafanızı endişelerden arındırın

Her şeyden önce kendinizi stres yapmayacağım diyerek sıkmayın ve stresli olmak için de izin verin. Neye ve neden stres yaptığınızı sakin bir kafayla düşünün. Gerekirse notlar alın. Sonra konuyu olduğu gibi bırakın, kendinizi biraz neşelendirin. Müzik dinleyin, spor yapın, küveti doldurup sıcak bir banyo yapın veya kızlar gecesi düzenleyin. Rahatladığınızda notlarınıza geri dönün ve sakin kafayla çözüm üretmeye çalışın. Bu konu hala sizi sıkıyorsa, aile veya yakın arkadaşlarınızdan birine devretmekten çekinmeyin.

Birbirinize destek olun

Nişanlınız bu süreçteki en büyük destekçiniz olacak. Ne olursa olsun birbirinizi dinlemeyi, anlamayı ve birbirinize destek olmayı bırakmayın. Sevginiz her şeyin önünde olduğu için olabilecek tüm can sıkıcı detayları aşmanıza yardımcı olacaktır. Çıkabilecek her türlü anlaşmazlığın karşılıklı iyi niyet ve iletişim ile çözülebileceğini sakın unutmayın. Gerekirse “düğünsüz hafta sonu” ilan ederek, evlenme teklifinden önceki siz olmaya çalışın; 2 gün boyunca düğününüzle ilgili kesinlikle konuşmayın yalnızca, gezin, eğlenin ve flört edin!