evlilikŞimdi düğün mekanlarında hiçbir sınırlama yok. Oteller, şık restoranlar, geniş teraslar, sevimli bahçeler ve tabii tekneler. Siz yeter ki nasıl bir düğün istediğinize karar verin ve detaylara dikkat edin.

Nasıl Bir Düğün?
Nasıl bir düğün yapacağınız konusu, hem eşinizle hem de ailenizle ortak alacağınız bir karar. Bu kararda en önemli rolü de kuşkusuz maddi durumunuz üstleniyor. Ama, bütçeniz ne olursa olsun, artık öyle çok alternatifiniz var ki. Öncelikle, gösterişli bir düğünden çok, sıcak bir ortamda en sevdiğiniz yakınlarınızla beraber olmanın aslında en ideali olduğunu unutmayın. Çok kalabalık bir düğün yapıp maddi olarak zorlanmak yerine evinizin önemli eksiklerini gidermek ya da her zaman gidemeyeceğiniz değişik bir yere balayına gitmek çok daha cazip olabilir. Bütçenize göre, yakın çevrenizi çağırabileceğiniz, nikah sonrası kısa bir kokteylin yanı sıra yemekli, müzikli bir düğünde yapabilirsiniz. Eğer böyle bir organizasyon düşünüyorsanız hazırlıklara çok önceden başlamanızda yarar var. Bir an önce araştırmalarınıza başlayıp, yeri ve zamanı belirlemeniz gerekiyor.

Dikkat Edeceğiniz Noktalar
· Ailelerinizle karşılıklı görüşüp, toplam davetli sayısını belirleyin. Bütçenizi ayarlarken ve düğünün yapılacağı yeri seçerken davetli sayısı belirleyici bir etken olacaktır.
· Seçeceğiniz mekanda servis yapılıp yapılmadığını öğrenin. Sadece salonu kiralıyorsanız, yiyecek ve içecek servisi için ayrıca bir firmayla anlaşmanız gerekebilir.
· Müzik olarak ne istediğinizi de konuşun.
· Beğendiğiniz mekanlardaki yetkililerden fiyat alarak araştırma yapmaya başlayabilirsiniz.
· Ödeme planında anlaştığınız taktirde, bunu detaylı bir anlatımla mutlaka kağıda dökün.
· Fiyatların hafta içi ve hafta sonu olarak farklılık gösterip göstermediğini de öğrenin. Hafta içi fiyatlar daha uygun olabilir.
· Davetli sayınızı alabilecek kapasitede olduğu söylenen mekanı masalı olarak da mutlaka görün.