bebek bakan köpek cinsleri, çocuklara uygun köpekler, çocuğa uygun köpek, aile icin en uygun köpekler köyde bakmak icin, çocuk için köpek, cocuklar için en uygun köpek, 13 yaşındaki çocuk için en uygun köpek, çocuklar için en uygun köpek


Aileye yeni bir üye eklemek büyük sorumluluk ister. Köpekler sadece yemek su ve tuvalet ihtiyacı karşılandığı için mutlu olacak canlılar değillerdir. Onlar da kıskanır, özler, merak eder, ilgi ve sevgi isterler.

Eğer bunları ona sağlayabilecek durumunuz varsa, şüphesiz ki hayvan sahibi olmak dünyadaki en güzel şeydir. Ailenize bir fert daha eklerken, eğer çocuklu bir aileyseniz, dikkate almanız gereken bir diğer şey de köpeğinizin çocuğunuzla anlaşıp anlaşamayacağıdır. Çünkü her cins köpek çocuk sevecek diye bir kaide de yoktur. Ailenize yeni bir üye eklerken istenmeyen saldırganlıklar, kazalar ve kıskançlıkları önlemek için size önereceğimiz bu 10 cinsten birini seçin.

Bulldog

Bulldoglar, eğer hareketli bir çocuğunuz varsa, seçebileceğiniz en doğru cinslerden biridir. Geniş evlerde ya da apartman dairelerinde yaşamaya uygundurlar. Ama enerjik bir köpek istiyorsanız Bulldog edinmemeniz daha iyi olur. Çünkü bu cins en çok miskinliğiyle tanınır. Ama sakin, laf dinleyen, sabırlı, sadık bir köpek arıyorsanız bu cins tam size göredir. Ayrıca Bulldoglar diğer hayvanlarla da kolayca anlaşırlar.

Beagle

Aslen av köpeği olan Beaglelar hareketli çocuklar için mükemmel oyun arkadaşlarıdırlar. Kolay kolay yorulmazlar, arkadaş canlısı, akıllı ve neşelidirler. Beaglelar genellikle diğer hayvanlarla iyi anlaşırlar.

Apartman dairesinde kolayca bakılabilirler ama titiz anneleri uyaralım, tüy dökerler. Düzenli olarak tüylerinin taranması ve yıkanmaları gerekir.

Bull Terrierbull-terrier