Çocuklar, işler, günlük koşuşturmalar içinde birbirinize neden aşık olduğunuzu unutabilirsiniz. İlişkinize özen göstermezseniz kolaylıkla elinizdeki mutluluğu kaybedebilirsiniz. Boşanmak, kolay alınan bir karar olmamalı. Kesin kararınızı vermeden önce aşağıdakileri bir gözden geçirin.

Kişisel terapi

Bazen sorun evlilkte değildir, evliliğe adım atarken beraberimizde getirdiğimiz geçmişimizdir. Geçmişin etkilerinden kurtulmak, evliliğinizin de çok daha iyi olmasını sağlar.

Randevulaşın

İlişkinin bir yerinde bunu yapmayı unuturuz. Birbiriniz için süslenin, birlikte dışarı çıkın ve güzel yerlere gidin. Eskisi gibi randevulara çıkın ve monotonluğun önüne geçin. Kibar olun ve flört edin.

Yakınlaşın

Daha sık seks yapın ve özel anların keyfini çıkartın.

Karşı cinsten uzak durun

Karşı cinsten biriyle bir şeyler yapacağınız zaman dikkatli olun çünkü başkasının cazibesine kapılmak sandığınızdan kolay olabilir. Eşinizin değil de diğer erkeğin saçlarınızda yaptığınız değişikliği fark etmesi size, eşinizi sorgulatacaktır. Birkaç iltifatın size evliliğinizi sorgulatmasına izin vermeyin.

Elinizden geleni yapın

Sonuç boşanma olsa bile siz, elinizden geleni yaptığınızı bilecek ve içiniz rahat bir şekilde hayatınıza devam edebileceksiniz.

Çift terapisine gidin

Hisleriniz hakkında konuşmak için çift terapisinden yardım alabilirsiniz. Çift terapisi, pek çok evliliğin bitmesini önlemiş başarılı bir yöntemdir.

Siz elinizden geleni yapın ama unutmayın ki boşanmak dünyanın sonu değil. Yeni bir hata dışarıda sizi bekliyor.