Reklam kökenli biri, düğün işine el atıyorsa, onu da bir marka gibi konumlandırması ve kimlik kazandırmaya çalışması işten bile değil! Bir marka yöneticisi ve düğün hazırlığı yapan gelin adayının ortak noktaları ikisinin de akılda kalma arzusuna sahip oluşu. Nasıl ki markalar hedef kitlelerinin zihinlerine mesajlar kazımak istiyorsa, düğün sahipleri de gelen davetlilerde bir iz bırakmak istiyorlar…

İşte tam da bu noktada, düğününüzün bir kimliği olması size yardımcı oluyor. Düğününüze kimlik kazandırmak için ihtiyacınız olan ilk şey; tıpkı markalar gibi sizin de bir logonuz olması. Düğün logonuzda Gelin & Damat Adı, düğün tarihi ve istenirse düğün mekanına da yer verilebilir.

Daha önce düğün konsepti yaratma yazımda da belirttiğim gibi davetiyeden, menüye, menüden oturma kartı ve davetli hediyelerine kadar, davetlilerinize dokunacak tüm detaylar birbiriyle uyumlu olmalı. Düğün logonuz olduktan sonra bu uyumu yaratmak çok kolay.

Bana “Düğün logomuzu nerelerde kullanabiliriz?” diye soracak olursanız… Öncelikle davetlilerinize düğününüzle ilgili ulaşacak ve düğününüzün tonunu belirleyecek olan davetiyenizde, düğün mekanına ulaştıklarında girişe koyacağınız yönlendirmelerde, kokteyl alanına girdiklerinden hostesler tarafından verilecek oturma kartlarının arka yüzünde, gelin yürüme yolundaki halının üzerinde, masalarına oturduklarında bir nikah şekeri veya hediye olacaksa teşekkür kartı üzerinde, yemek menüsünün üzerinde, sahnenin zemininde sticker olarak, fotoğraf çerçevenizde, davetlilere dağıtılacak olan fotoğrafların kabında fotoğraf şirketinin yerine sizin logonuz kullanılabilir. Liste daha çok uzatılabilir, önemli olan sizin bütçenize ve önceliklerinize göre düğününüzde kullanacağınız detaylara karar vermeniz. Sonra da tümünün tasarımında logonuzu değerlendirmeniz.