İçeriğindeki vitamin ve minareler sayesinde antioksidan kaynağı olan ve hücre yenileyici özelliği bulunan şalgam suyu, değeri her geçen gün daha fazla anlaşılan geleneksel ürünlerimizden.

Asırlardır Türk kültürünün önemli bir parçası olan ve özellikle herkes tarafından bilinen hazmı kolaylaştırıcı özelliği ile ağır yemeklerin yanında tüketilen şalgam suyu, bol çeşitli yılbaşı akşamının kurtarıcısı olacak. Yeni yılda misafirlerini Türk damak zevkine göre zengin sofralarda ağırlayacaklar için şalgam suyu olmazsa olmaz…

Yılbaşı sofraları, mezesinden sıcak yemeğine, tatlısından çerezine tüm lezzetleri içerecek ve peş peşe sunulacak kadar önemli. Yeni yıla sevdikleriyle girmek isteyen aileler de, bu gecede Türk misafirperverliğini en güzel örnekleriyle yaşatacak. 31 Aralık akşamı ister dışarıda geçirilsin, ister evde televizyon başında, gecenin en önemli ayrıntısı uzun süre ortada kalacak sofra ve sürekli yenileriyle değiştirilecek yemekler.

Mutfağımızın hemen tüm çeşitlerinden en lezzetli örneklerin sunulacağı yılbaşı sofraları konusunda en büyük kabusumuz ise şişmiş mideler ve hazımsızlık. Bu rahatsızlığı ortadan kaldıran, damak tadımızın asırlardır alışık olduğu, bağırsak dostu şalgam suyu ise bu yıl da yılbaşı sofralarının vazgeçilmezi olacak.