Günümüzde pek çok kişi normalden fazla kilolu ve bu nedenle de kilo vermek için çabalamakta. Fakat hepimizin aklında tek bir soru var; Hızlı mı kilo vermeliyim yoksa yavaş mı?’’

Yavaş kilo verimi

Eğer verdiğiniz kiloyu geri almak istemiyorsanız, haftada yarım ya da 1 kg vermeniz gerekmektedir.

Yavaş kilo vermenin faydaları

Yavaş bir şekilde kilo vermek aylarınızı ya da yıllarınızı alabilir ama bu şekilde verdiğiniz kiloları bir daha geri almazsınız. Üstelik yavaş kilo verdiğiniz zaman vücudunuzdan su yerine yağ atma şansınız yükselir. Günlük beslenmenizde yapacağınız küçük değişimler ve egzersiz ile sağlıklı ve kalıcı bir şekilde kilo verir ve sağlıklı alışkanlıklar kazanırsınız.

Yavaş kilo vermenin kötü yanları

Yavaş bir şekilde kilo vermenin tek kötü yanı zaman ve sabır isteyen bir işlem olmasıdır. İnsanlar kilo vermek istediklerinde değişimi bir an önce görmek isterler. Birçok insan, arkadaşlarının kilo verdiklerini fark etmesi ve iltifat etmesiyle motivasyonlarını korurlar ama eğer yavaş kilo vermeyi seçerseniz, sizi motive etmesi gereken kişi yine siz olacaksınızdır. Kendinizi motive tutmanız zor ama önemlidir.

Hızlı kilo verimi

Hızlı kilo vermek, haftada 2- 2,5 kilodan fazla vermek demektir.

Hızlı kilo veriminin faydaları

Hızlı bir şekilde kilo vermek kişinin görmek istediği sonuçlara bir an önce ulaşabilmesi anlamına gelir ve bu şekilde kişinin motivasyonunu yüksek kılar.