Yılın bu zamanlarında hepimiz sağlıklı yaşama geri dönmeye karar veriyoruz ve daha iyi beslenmek, spor yapmak ve kilo vermek için kendi kendimize söz veriyoruz. Peki, bu sürece başlamadan önce toksinlerden arınmaya ne dersiniz?

Vücudunuzu canlandırın

Vücudumuz, içindeki pislikleri atmakta son derece iyi olsa da yaşam çevremizden aldığımız toksinler, fazla alkol, kafein ve işlenmiş gıdalar yine de vücudumuzu yıpratırlar. Vücudunuz kendini temizlemek için fazla mesai yaparsa genellikle sonucunda kendimizi yorgun, beyni bulanmış ve mutsuz hissederiz. Hatta ciddi hastalıklara yakalanabiliriz.

Yağları atmak

Eğer kilo vermeye çalışıyorsanız, vücudunuzu temizlemeniz çok daha önemlidir. Vücudumuzdaki toksinlerin çoğunu yediğimiz yemeklerden ve soluduğumuz havadan alırız ve yağlarımızın içinde depolarız. Bu, vücudumuzun kendini koruma şeklidir ama bütün bunlar halsizlikten kansere pek çok şeye neden olabilirler. Kilo vermeye başladığınız zaman ise, bu yağları kırarsınız ve içindeki toksinleri açığa çıkartırsınız. Sonuç olarak iyi bir temizlik bu kiloları ve toksinleri daha hızlı atmanızı sağlar.

Kilo vermeye çalışmıyorsanız bile vücudunuzu toksinlerden arındırın. Bu, daha enerjik ve sağlıklı olmanızı sağlayacaktır.

Organik beslenin

Çabalarınızın daha çok işe yaraması için oganik ürün tüketmeniz de önemlidir.

Su teresi

Bu sebzeyi salatanıza koyabilir ve farkında olmadan rahatlıkla tüketebilirsiniz. Su teresi vücudunuz için çok faydalıdır çünkü kansere neden olan DNA zararlarını önlediği kanıtlanmıştır. Ayrıca antioksidan seviyenizi yükseltir ve bu da hastalıklarla ve kanserle mücadelede önemlidir.