Avokado

Konu stresten kurtulmak olduğunda avokado en iyi gıdalardan biridir. Bu düşük şeker oranına sahip meyve B vitamini açısından zengindir ve bu sayede stres oranınızı düşürür. Üstelik avokadonun pek çok faydası daha vardır. Kilo kaybına yardımcıdır, kan şekerinizi ve açlık seviyenizi düzenler. Ayrıca lif ve protein açısından zengindir.

Somon

Somon, omega 3, protein, magnezyum, B vitamini ve demir açısından zengindir. Bütün bu besinler kişinin stres seviyesini düşürür, kilo vermesine yardımcı olur ve halsizliği önler.

Badem

Magnezyum, stresle baş etmede en önemli rollerden birine sahiptir ve bademde bol miktarda magnezyum bulunur. Bunun dışında, badem lif açısından da zengindir ve lifler, kan şekerini dengeler, sağlıklı yağları dengeler ve modunuzu yükseltir.

Bitter çikolata

Çikolata strese iyi gelmez diyenler yanılıyor! İyi kalite bitter çikolata içindeki yüksek kakao oranı sayesinde yüksek oranda magnezyum ve demir içerir ve kişinin stres seviyesini düşürür.

Ispanak

Ispanak, stres düşmanı magnezyum açısından zengindir, ayrıca içindeki demir enerji seviyenizi de yükseltir.

Yumurta

Pek çoğumuz yumurta yemeyi pek tercih etmesek de o, stres düşürücü gıdaların başında gelmektedir. Üstelik yumurta sağlıklı yağlar, protein, B vitamini, demir, E vitamini, A vitamini ve D itamini içerir.

Gördüğünüz gibi, stres seviyenizi düşürmek için yaptığınız egzersiz, meditasyon ve nefes çalışmaları kadar yediğiniz gıdalar da önemlidir.