Zeytinyağı

Son derece sağlıklı bir yağ olan zeytinyağı mutlaka tüketmeniz gereken yağların başında geliyor. Salatalarınıza, yemeklerinize katacağınız zeytinyağı kolesterolünüzü düşürecek, belinizin incelmesine yardımcı olacak ve bütün sağlığınızı ayakta tutacaktır.

Kenevir yağı

Ülkemizde çok bilinmeyen kenevir (haşhaş) yağı, Omega 3 ve 6, E vitamini ve klorofil içerir. Ayrıca kenevir tohumunu da salatalarınıza katarak sağlığınıza sağlık katabilirsiniz. Kenevir yağını salatalarınızda ve yemeklerinizde kullanabilirsiniz.

Çiğ kabuklu yemişler

Badem, kaju, ceviz ve pekan cevizi vücudunuz için son derece faydalıdır. Mineral ve vitamin açısından zengin olan bu yemişler beyninizin işleyişi, kilo kaybı için son derece önemli. Ayrıca bu yemişler, fazla yemenizin de önüne geçerler. İçeriklerindeki magnezyum, potasyum, manganez, çinko, bakır ve demir enerji, metabolizma hızı ve bütün beden sağlığı için son derece önemlidir.

Avokado

Salataların bir numaralı tercihi olan avokado, yağ açısından zengindir ama bu yağlar vücudunuz için de son derece faydalıdırlar. Üstelik beyniniz için faydalıdır ve stresle baş etmenizi sağlar. İçeriğindeki B vitamini kadınlar için de son derece önemlidir. Yine içeriğinde bulunan E vitamini saçlarınızın ve cildinizin sağlıkla parlamasını sağlarken, antioksidan özellikleri, içinde bulundurduğu lif, potasyum, magnezyum ve bitkisel protein sizi sağlıklı kılar. Günde ¼ oranında avokado tüketmeye özen gösterin.

Hindistan cevizi

İçeriğindeki metabolizma güçlendirici, kolesterol düşürücü yağlar ayrıca sindirime iyi gelirler ve kan dolaşımınızı iyileştirirler. Hindistan cevizinin faydalarından bir diğeri de depresyona iyi gelmesidir.