Limon, pek çok besleyici, pek çok vitamin (C vitamini, B vitaminleri) ve mineral (kalsiyum, demir, magnezyum, potasyum) içerir. Limon suyu, dişler için zararlı olabilir bu nedenle limonun suyunu, suyla inceltip içmek daha faydalı olacaktır. Suyu, ılık tercih edin.

Bir limonun yarısını bir bardak suya ekleyin ve sabah ilk iş aç karnına bir bardak için.

İşte limon suyunun faydaları;

Enerji verir

Vitamin ve mineraller açısından zengin olan limon suyu enerjinizi de arttırır. Depresyonunuzu azaltır, sinirlerinizi alır çünkü limonun sinir sisteminizi rahatlatıcı etkisi vardır. Ayrıca moralinizi yükseltir ve zihninizi netleştirir.

İyileşmeyi hızlandırır

Limonda bulunan C vitamini yaraların iyileşmesini hızlandırır. Limon suyunu yaranıza sürerseniz bu etkiyi daha net görürsünüz. Ayrıca C vitamini, sağlıklı kemikler, bağ doku ve kıkırdak için de önemlidir. Bütün bunların yanında iltihap önleyici özellikleri de vardır. Günde en az 1 bardak limon suyu içerek daha az stresli olabilir ve yaralarınızı daha hızlı iyileştirebilirsiniz.

Sisteminizi temizler

Limon suyu, karaciğerinizi toksinlerden daha hızlı arındırır. İçeriğindeki sitrik asit enzim fonksiyonlarını maksimuma çıkartır. Limon, kan temizleyici olarak da işlev görür ve idrar yoluyla toksinlerin atılmasını da sağlar.

Daha temiz bir cildinizin olmasını sağlar

Limonlu su cildiniz için çok faydalıdır. C vitamini ve diğer antioksidanlar kırışıklıkları giderir, kızarıklıkları ortadan kaldırır ve serbest radikallerin neden olduğu hasarlarla savaşır. Yaşlanma lekelerinize ve yara izlerinize limon suyu sürerek görünümlerini azaltabilirsiniz. Ayrıca karaciğerinizi temizleyerek cildinizin daha güzel görünmesini de sağlar.