Lahana çorbası diyeti son zamanların en ünlü ve en hızlı kilo verdiren diyeti ama bu bazı negatif yönlerinin de olmadığı anlamına gelmiyor.

7 günlük bu rejim hızlıca fazlalıklarınızdan kurtulmak istiyorsanız işinize yarayacak.

Fakat unutmamalısınız ki bu rejimi sadece kısa süreli yapabilirsiniz ve sonrasında verdiğiniz kiloları hemen geri alma riskiniz olduğu için dikkatli olmalısınız.

Nasıl yapılıyor?

7 gün boyunca ne kadar çok lahana çorbası içmek isterseniz, o kadar içebilirsiniz. Ayrıca bazı sebze ve meyvelerden limitli miktarda tüketebilirsiniz.

Bu diyet, son derece düşük kalorili bir diyettir, bu nedenle vücudunuzu neredeyse aç bırakıyor olacaksınız ve bu da metabolizmanızı yavaşlatacaktır.

7 günün her günü diğerinden farklı beslenme şekli içermektedir.

Gün 1

Gün boyunca muz dışında istediğiniz meyveleri yiyebilir ve lahana çorbasını içebilirsiniz. Ayrıca tatlandırıcı ve şeker konulmamış her türlü çayı ve bol bol su tüketebilirsiniz.

Gün 2

Lahana çorbası ve istediğiniz sebzeleri tüketebilirsiniz. Fakat fasulye ve mısırdan uzak durmalısınız. Bugün önemli olan hiç meyve tüketmemeniz. Patates yerseniz daha uzun süre tok kalırsınız.

Gün 3

İstediğiniz kadar lahana çorbası içebilirsiniz. Ayrıca istediğiniz kadar sebze ve meyve tüketebilirsiniz ama bugün patates yememelisiniz.

Gün 4

Maksimum 4 adet olmak üzere muz tüketebilir ve yağsız süt içebilirsiniz. Ayrıca istediğiniz kadar lahana çorbası içebilirsiniz.

Gün 5

Gün boyu 500 gr. biftek (3 parça civarı) ve taze domates yiyebilirsiniz. 8 bardak su içmeye özen gösterin ayrıca istediğiniz kadar lahana çorbası içebilirsiniz.