Fazla kilolardan kurtulmanın 3 aşamalı bir formüle dayalı olduğunu belirten Hipnoterapi uzmanı Gani Eser, “NHF metodu” adını verdiği sistemin detaylarını paylaştı. Eser, Hipnoterapi ve Feng Shui öğretilerinden sentezlediği program sayesinde hastanın ne yiyip ne yemeyeceğinize, spor yapıp yapmamanıza karışmadan nasıl kilo verilebileceğini belirtti. Eser kilo vermek isteyen kişinin zayıflamak, şişman olmak gibi sözcükleri yaşamınızdan çıkartması ve her gün beş dakika ‘harika bir bedene sahip olduğu anı zihninizde canlandırmasını’ gerektiğinin altını çizdi.

“Basit ama etkili bir metot”

Eser, “Bu programa N-H-F adını verdim. NLP, Hipnoterapi ve Feng Shui öğretilerinden edindiğim bilgilerden yola çıkarak ortaya koyduğum bir program bu. Program ise üç aşamadan oluşuyor” dedi.

Mucize neteliğindeki 3 aşama

Birinci aşama

“Öncelikle biraz temizlik yapın. Evinizin bir krokisini çizip tam merkezde yer alan bölgeye bir göz atın. Orası bir oda, tuvalet, kiler ya da başka bir bölüm olabilir. Her neresiyse güzelce temizlemenizi, zaruri eşyalar dışında ne varsa evinizden dışarı çıkarın.”

İkinci aşama

“Aynaya her baktığınızda şu cümleyi içtenlikle ‘Bedenimi seviyorum. Harikayım. Sağlıklı ve güzel bir vücuda sahibim.’ Demelisiniz. Aynada gördüğünüz görüntüden hoşnut olmadığınızı biliyorum ama zayıflamak, şişman olmak gibi sözcükler bilinçaltınızın yanlış anlamasına yol açabileceğinden bu kelimeleri yaşamınızdan çıkarmalısınız.”

Üçüncü aşama

“Son olarak gözlerinizi kapayıp zihninizde olmak istediğiniz kiloda olduğunuzu canlandırmanızı istiyorum. Ne giymişsiniz? Etrafınızda kimler var? Her ne görüyorsanız görün, ne işitiyorsanız işitin ve ne hissediyorsanız hissedin. O anı canlandırın zihninizde. Sabah kalktığınızda, öğlen ya da yatmadan önce fark etmez. Yeter ki en az günde bir defa bunu yapın. Hepsi bu. Söylediklerimi yapıp evinizin merkez noktasındaki alanı boşaltır, aynanın karşısına geçtiğinizde yazdıklarımı içtenlikle söyler ve her gün beş dakikanızı –ya da daha fazlasını- harika bir bedene sahip olduğunuz anı zihninizde canlandırırsanız amacınıza kolayca ulaşabileceksiniz.” Dedi.