Alkol

Arada bir içtiğiniz bira ya da kokteyllerde bir sorun yok ama her gün birkaç kadeh içki içenlerdenseniz kilo almanızın ya da kilo verememenizin nedeni bu olabilir.

Smoothie

Pek çok smoothienin içinde şerbet ya da yüksek kalorili donmuş yoğurt bulunur. Bu da, farkında olmadan kalori almanıza neden olur. Smoothielerin kalorisiz olmasını istiyorsanız içine koyduklarınıza dikkat etmelisiniz.

Meyve suyu

Meyve suyları da kalori içerirler. Günde 1 bardaktan fazla meyve suyu içmeyin.

Spor içecekleri

Gerçek anlamda sporcu içeceklerini içmeniz gereken tek zaman, 1 saatlik ağır bir egzersizden sonradır. Ayrıca içeriğindeki şeker oranı o kadar fazladır ki, kolayca kilo almanıza neden olabilir. Eğer mutlaka spor içeceği içmek istiyorsanız az miktarda ve sulandırılmış olarak tercih edin.

Tatlı çay

Çay, son derece sağlıklı bir içecek olsa da içerisine katılan şeker size farkında olmadan kilo aldırabilir. Şeker katmadığınız çayları ise gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz.,

Gazlı içecekler

Her gün bir bardak gazlı içecek tüketiyorsanız kilo veremez hatta kilo alabilirsiniz. Üstelik bu içeceklerin diyet olanları da, içlerinde şeker bulunmasa da, canınızın şeker istemesine ve abur cubur yemenize neden olabilirler.