Güçlü ve sağlıklı kaslara sahip olmak için yaptığınız egzersizler kadar yedikleriniz de önemlidir.

Yeşil yapraklı sebzeler

Ispanak, bol miktarda protein, demir, E vitamini, magnezyum, lif, B vitamini, C vitamini ve besleyici öğeler içerir. Bunlar, vücudunuz ve kaslarınız için ideal besinlerdir.

Somon

Balıklar, güçlü kaslar oluşturmak için doğru besinlerdir ama özellikle somon balıkların bu konuda kralıdır! Somon hem moralinizi yükseltir, hem de içeriğindeki sağlıklı yağlar, B vitamini, protein ve magnezyum gibi besinler, kaslarınızın forma girmelerine ve iyileşmelerine yardımcıdırlar.

Yağsız yoğurt

Güçlü ve sağlıklı kaslara sahip olmak istiyorsanız, yoğurt sizin en iyi arkadaşınızdır. İçeriğindeki kalsiyum, protein, düşük orandaki şeker ve yüksek miktarda B vitamini hem metabolizmanız, hem de kas fonksiyonlarınız için önemlidir.

Yumurta

Kas oluştururken yumurta tüketmek mutlaka gereklidir. Yumurta beyazı düşük yağ oranına sahiptir ve yüksek oranda protein içerir ama yumurta sarısının bir kısmını yemeniz de önemlidir çünkü yumurta sarısı da pek çok iyi huylu yağ içerir. Bu nedenle sarısını yumurtanızdan tamamen ayırmamanızı öneririz.

Tatlı patates

Her ne kadar tatlı patates bol miktarda karbonhidrat içeriyor da olsa, kaslarınız için faydalı bir yiyecektir. Çünkü karbonhidratlar sayesinde glikoz seviyeniz dengelenir, bu da yağ yakmanın ve kas oluşumunun anahtarıdır. Kan şekeriniz düştüğü zaman, insülin seviyenizde ani artış olur ve bu da canınızın tatlı istemesine ya da vücudunuzun yağ depolamasına neden olur. Fakat tatlı patates sizi hem uzun süre tok tutar, hem de insülin seviyenizi düzenler.