İşte en önemli kuruyemişlerin sağlığa faydaları;

Badem

Organlara faydası: Badem, yeni kan hücrelerinin oluşmalarına yardımcıdır ve önemli organların düzenli çalışmalarını sağlar.

Kanser ve tümörlere etkisi: Araştırmalar badem yemenin kanseri önlediğini göstermiştir. Ayrıca prostat ve akciğer tümörlerinin büyümesini bastırıcı özelliği de bilinmektedir.

Meme kanseri: Bademin içinde bulunan flavonoidler meme kanserine neden olan hücrelerin büyümesini durdurmaktadır.

Diğer faydaları: Kilo vermeye, tansiyonu düşürmeye, kalp damar hastalıklarını önlemeye, kabızlığı gidermeye ve cinsel enerji kaybını önlemeye yardımcı olur.

Dış uygulamada faydaları: Badem yapraklarını toz haline getirip, suyla karıştırdığınızda ve cildinize uyguladığınızda egzama gibi cilt hastalıklarınızı iyileştirme yeteneği vardır. Ayrıca badem yağını kafa derinize uygulayarak, saç problemlerinizi de giderebilirsiniz.

Kuru üzüm

Kabızlık: Kuru üzümler su aldıklarında suyu emerek şişerler ve bu kabızlığın giderilmesine yardımcı olur.

Kilo alımı: Kilo almak istiyorsanız, kuru üzüm tüketmelisiniz. Çünkü içinde bol miktarda fruktoz ve glikoz bulunur ve kişiye bol miktarda enerji verir.

Asidoz: Asidoz, kandaki asitin artması durumudur. Kuru üzümün içindeki magnezyum ve potasyum bu asidi nötralize eder.

Kansızlık: Kuru üzüm içeriğinde yüksek miktarda demir barındırır ve bu kansızlığa iyi gelir.

Libido: Libidoyu arttırıcı özelliği bilinmektedir.

Kemik sağlığı: Kuru üzüm kalsiyum ve boron barındırır. Boron, kemik formasyonu ve kalsiyum emilimi için önemlidir. Boron, menopoza bağlı kemik erimesini önler ve kemik ve eklemler için son derece önemlidir.