1. Kahvaltılık gevrekler

Normal porsiyondan 10-20 gram daha fazla kahvaltılık gevrek tüketerek kilo almanıza katkıda bulunabilirsiniz. Üstelik bunu illa kahvaltıda yemenize gerek yok. Çekinmeyin ve en sevdiğiniz yüksek kalorili kahvaltı gevreğinden birkaç kutu alışveriş sepetinize atın!

2. Fıstık ezmesi

Birkaç yemek kaşığı fıstık ezmesini ekmeğe sürün ve 192 kalori kazanın!

3. Salata sosları

Seçtiğiniz salata sosuna ve kullandığınız miktara göre her 1 yemek kaşığında 50 ila 85 arasında kalori alırsınız.

4. Tereyağı ve margarin

Tuzlu tereyağı, her 5 gramında 36 kalori içermektedir.

5. Tam buğday ekmeği

Tam buğday ekmeği yiyerek sağlıklı beslenebilir ve kalori alabilirsiniz. 1 dilim tam buğday ekmeğinde toplam 69 kalori bulunur.

6. Muz

1 adet iri muz 120 kalori içermektedir. Muzu, fıstık ezmeli sandviçe ekleyebilir ya da kahvaltı gevreğinize dilimleyebilirsiniz. Üstelik bu şekilde sağlıklı kilo alırsınız.

7. Kabuklu yemişler

Her tür yemiş kalbe faydalıdır ve aynı zamanda yüksek miktarda kaloriye sahiptirler. 1 porsiyon kaju fıstığında 165 kalori vardır. Farklı yemişlerin, farklı kalori oranları vardır. Bu nedenle biraz araştırma yapmanızda ve hangi yemişin kaç kalori olduğunu öğrenmenizde fayda var.

8. Somon

1 porsiyon (90gr.) 152 kalori içerir. Kulağa fazla gelebilir ama bu sağlıklı bir kalori alım şeklidir. Somon, vücudunuzun ihtiyacı olan pek çok besini içerir ve son derece lezzetlidir.