Canınız çikolata çektiğinde isteğinizin geçmesini bekleyin

Kendinize 15 dakika kuralını uygulayın. 15 dakika sonra hala canınız çikolata çekiyorsa gerçekten de vücudunuz çikolata istiyor demektir. Fakat genellikle çikolata isteği 15 dakikadan sonra geçer.

Meyve

Canınız tatlı istediğinde bu ihtiyacınızı bir parça meyve yiyerek giderin. Meyve, doğal şeker içerir ve vücudunuza vitamin sağlayarak immün sisteminizi güçlendirir.

Protein

Genellikle vücudunuz bir şey isterken aslında başka bir şey eksiktir. Eğer canınız çikolata istiyorsa bunun yerine bir parça fıstık ezmesi tüketin. Bu daha sağlıklı gıda tatlı ihtiyacınızı giderir ve vücudunuza protein ve lif girmesini sağlar.

Dikkat dağıtmak

Bazen basit bir yürüyüş ya da koşu aklınızı canınızın çektiği şeyden uzaklaştırır. Canınız çikolata istediğinde dışarı çıkın ve biraz aktivite yapın. Bir sonraki öğününüze kadar hayatın tadını çıkartın.

Su

Vücudunuzu nemli tutarak midenizi doldurun. Canınızın çikolata çekmesini 2 büyük bardak su içerek geçiştirebilirsiniz.

Gün içinde ufak öğünler tüketin

Medikal araştırmalar gün içinde ufak öğünler tükettiğinizde canınızın daha az abur cubur çektiğini göstermiştir. Her 2-3 saatte bir küçük öğünler tüketerek daha enerjik olun ve canınızın abur cubur çekmesini engelleyin.

Ölçülü olmayı unutmayın

Beslenme konusunda dengeli olarak canınız çikolata çektiği zamanlarla baş edebilirsiniz. Eğer canınız çok fazla çikolata çekiyorsa bunu birkaç parça bitter çikolata yiyerek geçirin. Eğer dışarıdaysanız ve masaya çikolatalı pasta geldiyse, bütün dilimi yemek yerine pastadan birkaç çatal alın.