Bugün size önereceğimiz besinler, işlerinize daha kolay odaklanmanızı ve gün boyu enerjik olmanızı sağlayacaklar. Size önerimiz bu gıdaları sabah ya da öğlen yemeği saatlerinde tüketerek maksimum verim almanız.

Somon

Somondaki protein, Omega 3 yağ asitleri ve B vitamini onun en iyi beyin besleyici gıdaların başında gelmesine neden oluyor. Eğer kendinizi mutsuz hissediyorsanız ya da enerjiniz düşükse biraz somon yemeyi deneyin, farkı göreceksiniz. Üstelik, somonun besleyici yapısı sinir sistemini rahatlatıcı ve tatlı ihtiyacını giderici özelliğe de sahip.

Yeşil yapraklı sebzeler

Yeşil yapraklı sebzeler, özellikle de ıspanak, en iyi beyin destekleyici sebzelerdirler. Folik asit, B vitamini ve magnezyum açısından zengin olan bu sebzeler aynı zamanda kalorisiz oluşlarıyla gönül rahatlığıyla yenilebilirler.

Kahve

Kahvede bulunan antioksidanların ne kadar kuvvetli oldukları zaten kanıtlanmış bir gerçek. Antioksidan özelliği dışında kahve, insülin üretimini sağlayarak kan şekerinin düzenlenmesine yardımcı olur. Ayrıca kadınlarda depresyonu yenici özelliği ve Alzheimer hastalığına karşı da koruyucu etkisi olduğu kanıtlanmıştır. Magnezyum ve B vitamini içeriği sayesinde ise sinir sistemi fonksiyonlarını kontrol ederek, sinirlerinizi yatıştırmaya yardımcı olur. Bütün bunların yanınıda diyabet hastaları için de sağlıklı bir içecektir.

Yumurta

Sizi uzun süre tok tutma özelliğine sahip olan yumurta, amino asit ve protein açısından zengin olduğu için, beyninizin odaklanmanızı sağlayıcı nöronlar yollamasını sağlar ve sizi pozitif bir modda tutar. B vitamini ve D vitamini açısından zengin olan yapısı ise enerji, moral ve beyin için çok faydalıdır. Ayrıca yumurta, hafızanızı da güçlendirir.