İçeceklerde, soslarda, kızartmalarda ve yiyeceklerde çok kullanılan beyaz şekeri beslenmenizden çıkartmanıza yardımcı olacak önerilerimize mutlaka göz atın.

Bütün etiketlere bakın

Hazır alacağınız tüm besinlerin etiketlerini mutlaka kontrol edin. Buna yoğurt, protein barları, krakerler ve meyve suları da dahil!

Doğal tatlandırıcıları kullanın

Beyaz şeker kullandığınız yerlerde doğal seçenekleri kullanmaya başlayın. Bal, agave şurubu, hindistan cevizi şekeri…vb. beyaz şekere iyi alternatifler olacaklardır. Yapay tatlandırıcılardan ise uzak durun.

Beyaz yerine tam tahılları tercih edin

Beyaz unla yapılmış makarna, ekmek, ve undan uzak durun, vücudunuzda şekere dönüşürler. Bunların yerine tam tahıllı makarna, ekmek ve diğer ürünleri tercih edin.

Baştan çıkarıcıları ortadan kaldırın

Evinizde abur cubur bulundurmak size yardımcı olmayacak. Bunun yerine evinizi sağlıklı atıştırmalık ve gıdalarla doldurun, böylece canınız atıştırmak istediğinde bile sağlıklı gıdalara yönelirsiniz.

Kendi salata sosunuzu yapın

Salata sosları masum görünürler ama gizli düşmanınızdırlar. Yiyeceğiniz sağlıklı öğününüzü soslarla heba etmeyin ve kendi sosunuzu kendiniz hazırlayın.

Meyve en iyi dostunuzdur

Canınız şeker mi çekiyor? Böyle anlarda meyvelere yönelin. Meyvenin içinde doğal şeker vardır ve vücudunuzun hem tatlı ihtiyacını hem de vitamin ihtiyacını giderir.