Gerçeği ve taklidiyle orgazm… Cised Genel Sekreteri Psikolog Gülüm Bacanak merak ettiğiniz tüm soruları sizin için cevapladı…

Erkekler kadınların orgazm taklidi yaptığını anlayabilir mi?

Kendi zevkine konsantre olan ve prezervatif kullanan erkeğin orgazm taklidi yapıldığını anlaması oldukça küçük bir ihtimal.

Kadın eğer isterse vajinal kasılmalarla partnerini kandırabilir. Vajinal kaslarının kontrolünü sağlayabilmek yeterli…

Ancak kadının buna neden gerek duyduğu, partneriyle neden daha şeffaf bir ilişki kurmadığı, üzerinde durulması gereken önemli bir nokta.

Cinsel Sağlık Enstitüsü Genel Sekreteri Psikolog Gülüm Bacanak, erkeklerin karşılarındaki kadının orgazm taklidi yaptığını her zaman anlamayabileceklerini, bunda erkeğin partnerini ne kadar iyi tanıdığı ve cinsel açıdan ne kadar deneyimli olduğunun etkili olabileceğine dikkat çekiyor.

Psk. Bacanak, asıl kadının neden böyle bir davranış geliştirdiği üzerinde duruyor: “Bizim için önemli olan nokta, kadının orgazm taklidi yapmaya neden ihtiyaç duyduğudur. Bazen kadınlar partnerlerini kırmamak ve üzmemek için ya da yorgunluktan ilişki bir an önce bitsin diye orgazm taklidi yapabilirler.

Her seferinde orgazm olmak şart değildir, erkek ve kadın bunun bilincinde olurlarsa hem sevişmenin her anından zevk almaya odaklanır hem de taklit yapmaya gerek duymazlar.

Orgazm olamıyorum, ne yapmalıyım?

Bu sorunu takıntı haline getirmek ve seks sırasında salt buna konsantre olmak ters etki yaratıp orgazm olmanızı imkansız hale getirebilir, önemli olan yatakta karşılıklı zevk almaktır. Ayrıca seks her seferinde orgazm olmayı gerektiren bir sınav değil, karşılıklı hazza dayalı bir oyundur.