Anne babalar için bebeklerinin konforu ve rahatlığı her şeyden önemlidir. Bu nedenle kullandıkları bebek bezinin de konfor beklentisini karşılamasını isterler. Bebek bezi seçiminin dikkatli bir şekilde yapılması bu noktada önem kazanıyor. Islaklık hissi vermeyen ve bebeklerin hareket kabiliyetini kısıtlamayan ürünlerin tercih edilmesinde fayda var. Bebek bezi seçerken şu hususların göz önünde bulundurulması gerekiyor:

Bebek Bezi Hijyenik OlmalıEn çok dikkat edilmesi gereken husus hijyendir. Seçtiğiniz bebek bezinin el değmeden üretilmiş ve paketlenmiş olması gerekiyor. Bu yönde üretim yapan pek çok marka bulunsa da halen hijyen beklentisini karşılayamayan bebek bezi markalarının da olduğunu bilmenizde fayda var.

Bebeğiniz Kilosuna Uygun Bez Seçimi Yapın
Seçtiğiniz bebek bezinin bebeğinizin kilosuna uygun olması büyük önem taşıyor. Genellikle aileler bebeklerin yaşına göre tercih yapar. Oysa bez seçimi bebeğin yaşına değil kilosuna göre yapılmalı. Aksi halde en kaliteli bezi tercih etseniz de sızdırmasının önüne geçemezsiniz.

Bebek Bezinin Emiş Gücüne Dikkat Edin
Gelişen teknoloji ile artık sıvıyı emen ve içine hapseden bebek bezleri üretiliyor. Dolayısıyla emiş gücü hızlı olan ve sıvıyı hapsederek yeniden dışarıya vermeyen bebek bezlerine yönelmeniz, bebeğinizin konforu bakımından büyük önem taşıyor. Islaklık hissinin oluşmaması için bebek bezinin 3 saatte bir değiştirilmesi gerekir.

Bebeğinizin Cildine Uygun Bezi SeçinPerformans, hijyen ve rahatlığı artırmak için bebek bezleri içerisinde bir çok farklı malzeme, kimyasal ve parfüm kullanılıyor.  Tüm bu malzemeler bebeğinize konfor sağlamasının yanında rahatsızlıkta verebilir.  Bebeğinizin hassas cildinin alerjik reaksiyon gösterebileceğini göz önünde bulundurmalısınız. Bu yüzden bebek bezini seçmeden önce öncelikle ufak bir paket alıp 1-2 kullanım da test edilmeli. Eğer herhangi bir pişik veya kızarıklık bulunmuyorsa ve bebeğiniz rahat ise sürekli kullanabilirsiniz. Yeni doğanların ciltleri daha hassas olduğundan Prima Premium Care,Huggies yada Sleepy Sensetive bebek bezler tercih edilebilir.

Bebeğinizin Ergonomisine Uygun Bezi Seçin
Son olarak bebeğinizin boy ve kilosuna uygun olan bezleri tercih etmeniz gerekir. Bu bezler bebeğin hareket etmesini önlemez ve ergonomik yapısına da uygun olacağından bacaklarda bir rahatsızlık hissi yaratmaz. Marketlerde gördüğünüz bebek bezlerinin ambalajında hangi yaş ve hangi kiloya uygun olduğunu görebilirsiniz.

Ekonomik Ürünleri Seçin
Elbette 3 saatte bir bez değişimi yapmak gün içerisinde çok sayıda bebek bezi kullanmanız anlamına geliyor. İşte bu noktada devreye fiyatlar giriyor. Tüm bu sıraladığımız özelliklere sahip olan bebek bezlerini güvenilir marketlerde kolaylıkla bulabilirsiniz. Bebek bezi masrafından tasarruf yapmak için marketlerin kampanyalarını takip edin. Özellikle CarrefourSa bebek bezi ürünlerin çeşitli kampanyalar düzenleyerek minimum fiyatlar ile en kaliteli bebek bezlerini satın almanızı sağlayabiliyor. Güncel CarrefourSa kampanyalarına buradan göz atabilir ve hemen sipariş verebilirsiniz.